Alpiaasade metsikumad pojad jõuavad Vabale Lavale

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ainult kahel korral, 14. ja 15. jaanuaril saab Vabal Laval näha, missugune võiks olla üks tõeline “kaasaegne mees”.
Ülem-Austria maapiirkonnast pärit koreograaf Simon Mayer on lavastuse „Sissy pojad“ jaoks ammutanud inspiratsiooni traditsioonilisest rahvakultuurist.
Neli tantsijat ja muusikut eksperimenteerivad traditsioonilise alpi rahvamuusika, erinevate rahvatantsude ja rituaalidega. Lähenedes rahvakultuurile ebakonventsionaalselt ja loominguliselt, loovad nad täiesti uue kvaliteedi ning tähendusliku lisaväärtuse läbi isikupärase ja tavatu tõlgenduse.
Lavastus „Sissy pojad” eeldab vaatajalt eelarvamustevaba suhtumist võimalusse muuhulgas ka läbi huumoriprisma tõlgendada rahvakultuuri: laval on neli veidi kentsakat meessoost rahvatantsijat, kes päris kindlasti erinevad klassikalisest kuvandist, mis selle valdkonnaga seondub.
Simon Mayer on 1984. aastal sündinud Austria etendaja, tantsija, koreograaf ja muusik. Ta on õppinud Viini Rahvuslikus Ooperi- ja Balletikoolis ning P.A.R.T.S.-is ning olnud ka Viini Rahvusliku Ooperi- ja Balletiteatri liige. Ta on festivali SPIEL kunstiline juht. Tema loomingus on soolosid, duette ja ka grupitöid.
Idee, koreograafia, muusika ning esitus: Simon Mayer
Muusika ja esitus: Matteo Haitzmann, Patric Redl ja Manuel Wagner. Produtsendid Sophie Schmeiser, Elisabeth Hirner, kaasproduktsioon Kopf hoch, brut Wien, Gessnerallee Zurich, zeitraumexit Mannheim ja Tanz ist Dornbirn, Sõltumatu Tantsu Lava
Tuuriproduktsioon: Sophie Schmeiser, Hiros
Eesti etenduste toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Austria Suursaatkond Eestis, Ilmarine Hotell.

Vaata klippi:

Lavastuse ürituse leht Facebookis:
https://www.facebook.com/events/193032774488259/

Lavastus “Sissy pojad” kuulub Vaba Lava 2016/2017 kuraatoriprogrammi “IN I OUT”.

14. jaanuari etendusele järgneb IN I OUT pidu, mille seekordseks teemaks on “Tabu”.
Peo leht Facebookis:
https://www.facebook.com/events/287329651663442/

15. jaanuari etendusele järgneb vestlus trupiga.

Lisaks korraldavad Sõltumatu Tantsu Lava ja Vaba Lava 9.-12. jaanuarini Simon Mayeri töötoa “LiikumisSESOON: Miksitud traditsioon”. Töötoa keskmes on Alpide piirkonnast pärit traditsiooniline Schuhplatteri tants, mis on, kuid ei peaks enam kuuluma üksnes meeste pärusmaale. Kuidas me saame seda muuta? Me õpime töötoas küll traditsioonilist Schuhplatteri tantsu, kuid  rikastame seda sarnaste komponentidega nagu keha- ja helirütmidega, kaasaegse tantsuga, improvisatsiooni ja rituaalidega. Samas hoiame alles grupitunnetuse ja folktantsule omase lusti. Kuid see ei ole veel kõik, sest lisaks Schuhplatteri tantsule eksperimenteerime joodeldamise, traditsiooniliste plaksutamisrütmide (Paschen) ja piitsalöökidega. Töötoas saavad kokku tehnika, rituaalsus ja vaimu tervendav spirituaalsus. Simon Mayeri liikumissessoonile on oodatud erineva lava-ja esinemiskogemusega inimesed, kes soovivad arendada oma liikumisväljendust kaasaegse ja traditsioonilise tantsu elementide omavahelisel miksimisel.

Rohkem infot:

Töötoad

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht