Andres Koorti näitus “Laotus” Kuressaare kultuurikeskuses

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Andres Koorti näitus „Laotus“ avatakse 17. mail kell 17.00 Kuressaare kultuurikeskuses
“Minu Kuressaare isikunäituse “Laotus” teosed on valminud paari viimase aasta jooksul. Näituse läbiv teema on “Laotus” mis oma lõputuses on mõõtmatult suurem kui seinal rippuv maal. Pilt on vaid aknaks mille kaudu siseneda, kood mille abil samastuda. Minu töödes on tähtis tühjuse seisund kus asjad alles hakkavad kindlat kuju võtma, see on ideestik millest minu looming suures osas inspiratsiooni ammuta” ütleb Andres.

Andres Koort (1969) on lõpetanud Lavakujunduse eriala Eesti Kunstiakadeemias (1993) ning õppinud Mmali Hollandis Academia Minervas (1991). Tema teoseid Tartu Kunstimuuseumi ja Leedu Kunstimuuseumi kogudes.

“Koorti maalid justkui kehastavad asjade hakatuslikku faasi, kus kõik on veel tugevasti läbistunud, läbi põimunud.”
Margus Ott ajakirjas Sirp “Väe jäljed” 07.08.2015

Kunstniku töid on raske paigutada traditsiooniliste kunstivoolude raamidesse. Kunstnik kasutab äratuntavaid kujundeid, perspektiiv ja varjud määravad hetke ja koha, nende puudumine võib viidata kunstniku soovile kujutada reaalsust üldises võtmes, väljaspool aega ja ruumi. Erilise, ainult talle omase maalitehnika välja töötanuna, lähtub Koort loomingus juba aastaid traditsioonilisest Hiina ja Jaapani maastikumaali ideoloogiast kuid ei järgi sajandite vanuseid reegleid ja traditsioone, vaid pigem nendega kaasnevat mõttelaadi ja vormitunnetust.

„Koorti teoste puhul tasub silmas pidada kaht asjaolu: ta pöörab tähelepanu materjalide käitumisele (mustrid, mida lõuendile liimitud katteloor kuivades jätab) ning kasutab neid ära. Ja teiseks, ta kasutab muldvärve, s.o mitte keemilisi, vaid looduslikke värvaineid, mis justkui vahetumalt toovad esile aine ehk „maa” omadusi.

Koorti teosed teevadki rõõmsaks just seetõttu, et need kastavad meie taju ja meid tajujatena tajumise ja olemise sulaolekusse, teispool valmis tajumise ja olemise kujusid või nende kõrval.“
Margus Ott, ajalehes „Sirp“ 22.09.2017

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht