Andres Sütevaka personaalnäitus Pärnu Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

a_sutevaka_plgAndres Sütevaka personaalnäitus
„Y el Sol Cae“ (ja Päike kukub)
13.10 – 05.11.2016
Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27, Pärnu

Neljapäeval, 13. oktoobril kell 17 avatakse Pärnu Linnagaleriis Andres Sütevaka personaalnäitus „Y el Sol Cae“ (ja Päike kukub).
Näitusel saab näha Andres Sütevaka ekspressiivset maaliloomingut koos viimastel aastatel Hispaanias valminud keraamikaga.
Kunstnik alustas oma kunstiõpinguid 1994. aastal Pärnus, on õppinud skulptuuri Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. 2014. aastal suundus Sütevaka Hispaaniasse eesmärgiga täiendada end nii skulptuuri kui keraamika alal. Andres Sütevaka resideerub hetkel Barcelonas, kus ta õpib keraamikat Escola d`Art i Superior de Disseny de Pau Gargallo.
Barcelonas on kunstnik korraldanud juba kaks personaalnäitust, osalenud Cordoba, La Rambla keraamikanäitustel ning hetkel on tema tööd eksponeeritud Barcelona keraamikute ühisnäitusel galeriis ACC (Associasó Ceramistes de Catalunya) „Cases per guardar secrets“.
2015. aastast on ta Kataloonia Keraamikute Liitu (Associasó Ceramistes de Catalunya) liige.
Sütevaka loominguga on võimalik tuvuda ka kuni 6. novembrini  Barcelona keraamikamuuseumis (Museu Can Tinturé de Esplugues de Llobregat)  „Angelina Alós“  nimelisel XVIII rahvusvahelisel keraamikabiennaalil.
Sütevaka keraamikas on kaks eraldiseisvat liini: konstruktivistlik minimaal, arhitektoonsed abstraktsed plaadid ning ekspressiivselt maalitud vaagnad.
Sütevaka ei valmista tarbekeraamikat, pigem eksperimenteerib oma esemetel sarnaselt maalidega ekspressivset maalikäsitlust. Kunstnik ütleb, et ta võtab klassikalise savist vaagnavormi ja muudab selle kui lõuendiks. Käesoleval näitusel eksponeerib kunstnik nimetatud vaagnad kõrvuti maalidega seintel. Samuti on näitusel näha konstruktivistlikus laadis maalitud keraamilised minimaalid ja eksperimentaalsed plaadid.
Lähiaastatel ei plaani Andres Sütevaka oma töid Eestis rohkem eksponeerida, plaanides jääda pikemaks ajaks Hispaaniasse õpinguid jätkama.

http://sytevaka.com/
www.linnagalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht