Animailma filmistuudio nukkude ja dekoratsioonide näitus Kondase keskuses

Kondase keskusel on hea meel kutsuda teid kolmapäeval, 6. aprillil kell 17.00 Animailma stuudios valminud kolme animafilmi nukkude ja dekoratsioonide näituse avamisele.
Sel nädalal ärkab talveunest Kondase keskuse teise korruse galerii, kus aasta esimesel näitusel tutvustame Eestile rahvusvahelises filmimaailmas enim tähelepanu toonud animatsioonižanrit, täpsemalt seal kasutatavaid nukke ja dekoratsioone. Eksponeerimisele tulevad kolme animafilmi rahvajutuainelised lamenukud, mille loomisel on kasutatud traditsioonilisi töövõtteid nagu kangastelgedel kudumise, vöö punumine ja tikkimine. Vaadata saab ka kõne all olevaid animafilme, mis on põnevad ja harivad nii lastele kui täiskasvanutele.
Animailm (Triin Sarapik-Kivi, Piret Sigus, Marili Sokk ja Malle Valli) on tuntud animatsioonistuudio, mille põhitegevuseks on animatsioonide loomine filmide, reklaamide, muusikavideote jms tarvis. Päevatöö kõrvalt tegeletakse ka iseseisvate loominguliste projektidega, nii tulevad näitusel eksponeerimisele filmid, nukud ja dekoratsioonid animafilmidest  “Ütsi, ütsi, õeke!” (2011), “Tantsitaja” (2014) ja “Pulmamäng” (2015). Filmid on inspireeritud Eesti etnograafilisest tekstiilidest, kommetest ja uskumustest ning  põhinevad tuntud muinasjuttudel.
Lamenukkudega lavastatud “Ütsi, ütsi, õeke!” räägib loo sellest, mis võib juhtuda vanas saunas peale südaööd, kui mängu tulevad vanapaganad, tikutops, kavalus ja ahnus. Film on inspireeritud setu käsitööst ja pulmariietusest. “Tantsitaja” on lugu sellest, kuidas karjapoiss vilepilli mängides oma õnne leiab. Tegevus toimub Muhumaal ja uisulaeva peal. Uisk on muhu saare traditsiooniline purjelaev, mida kasutati kauba ja inimeste veoks. Filmi dekoratsioonide kujundamisel on kasutatud muhu käsitöö värvikirevaid detaile. “Pulmamäng” on etno-sürrealislik animatsioon, mis põhineb eesti muinasjutul “Vares ja tihane” ning sellesse on põimitud mitmed vanad kosja- ja pulmakombed. Filmis on kasutatud lamenukk-, rotoskoop- ja joonisfilmi tehnikaid. Põnevate faktuuride saamiseks kasutatakse ka muid käsitöö tehnoloogiad (heegeldamine, tikkimine jms) ja erinevaid materjale. „Pulmamäng“ valmis koostöös stuudioga Peata Film.
Näitus jääb avatuks 12. maini. Kondase keskus (Pikk 8, Viljandi) on aprillis avatud kolmapäevast pühapäevani 10–17. Muuseumi näituseid toetab Kultuurkapital. Muuseumis on hetkel veel avatud Reet Talimaa ja Kai Kiudsoo-Värvi ühisnäitus ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia tudengite installatsioon “(R)evolutsioon”.

www.kondas.ee
55690456
https://www.facebook.com/Animailm/
http://animailm.weebly.com/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht