Anne Tootmaa ja Küllike Järvila ühisnäitus Kiievis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

plakat-anne-ja-kulliki-large17. oktoobril avatakse Kiievis Ukraina  rahvusopereti Ivan Kozlovski nimelise keskuse galeriis kunstnike Anne Tootmaa ja Külliki Järvila  näitus „ Saaremaa kunsti helgus ja selgus“.
Anne Tootmaa eksponeerib oma viimaste aastate loomingu peamisi väljundeid: loodusest inspireeritud akvarelle ja suuremõõdulisi taimemotiividega siidkangaid.
Akvarell ja siidimaal on oma olemuselt lähedased tehnikad – mõlemad on ülimaalilised, pakkudes taotlusliku kõrval ka värvide sulandumise ootamatuid efekte. Anne Tootmaa akvarellid on tõukunud põhjamaade loodusest, iseäranis mere muutlikust olekust. Kunstnik on püüdnud tabada õhu ja valguse muutumist, hetkede ja meeleolude kordumatust. Tema siidimaalid on akvarellide edasiarendused kanga pinnal.
Anne Tootmaa on  sündinud Muhus, 03.08 1961. a. ja lõpetanud tekstiiili eriala Eesti Kunstiakadeemias 1985. aastal. Ta on loonud trükitekstiile, disaininud rõivaid, viljelenud maakunsti, aga pöördunud ikka tagasi siidimaali, oma lemmiktehnika juurde. Anne Tootmaal on silmatorkavalt isikupärane värvikasutus, mida iseloomustavad ergavad, värskelt mõjuvad kooslused. Anne Tootmaa on töötanud õpetajana Kuressaare Kunstikoolis ja ametikoolis. Alates 1992. aastast on ta juhatanud omaloodud Saaremaa Kunstistuudiot Kuressaares, kus eesti kaasaegset kunsti tutvustav näitusetegevus on ühendatud erakunstikooli tööga. Ta on esinenud tarbekunstnike grupinäitustel ja osalenud Öseli kunstipäevade ning mitmete rahvusvaheliste kunstiprojektide läbiviimisel Saaremaal. Anne Tootmaa on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige.

Külliki Järvila eksponeerib  näitusel oma  viimaste aastate sügavtrüki ja litograafia tehnikas graafikat. Oma töödel kujutab kunstnik inimesi ja olukordi erinevatel tasanditel.
Kord on  tema loodud tegelaskujud  reaalsuses kord fantaasiamaailmas.
Külliki  Järvila loomingut iseloomustab naiselik ainevalik, paindlik ja omapärane käekiri.
Külliki Järvila on sündinud Tallinnas, 07.05.1954. a. ja lõpetanud  graafika eriala Eesti Kunstiakadeemias 1980.aastal. Ta on loonud peamiselt  lito, kuivnõela ja metsotinto tehnikas graafikat. Sageli on ta oma töid täiendanud akvarellmaaliga.
Külliki Järvila on töötanud kunstnik – šriftikirjutajana Kunstikombinaadis „ARS”, joonistus- ja kirjaõpetajana Kuressaare Lastekunstikoolis, Kuressaare Ametikoolis ja Saaremaa Kunstistuudios. 1983. aastal asus ta elama Saaremaale. 2004. aastal avas Külliki Järvila esimese kunstnikuna Kuressaares oma  eragalerii “Humala”. 2010.aastast on ta vabakutseline kunstnik ja näitustel esinenud alates 1980-ndast aastast. Peale vabagraafika on Külliki Järvila teinud exlibriseid ja võtnud osa kõigist Vilniuse Exlibrisebiennaalidest alates 1987. aastast. Külliki Järvila on Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.
Üritust Kiievis korraldab Ukraina rahvusopereti režisöör ja Kozlovski keskuse direktor Tatjana Zozulja. Eesti poole korraldaja on laulja-literaat Toomas Kuter.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht