Anu Hint Hobusepea galeriis

10. detsembril avas ANU HINT (1961) Hobusepea galeriis isikunäituse „Puude taga on inimene”.

Anu Hint on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi moeosakonna 1985. aastal. 2009. aastal omandas ta Eesti Kunstiakadeemia kunstipedegoogika osakonnas magistrikraadi. Ta on töötanud moekunstnikuna Tallinna Moemajas, firmades „Enelin“ ja „Kamilla“. Tänaseni veab ta endanimelist rõivadisaini- ja õmblusstuudiot „AH“ ja „Hint design“. Anu Hint on oma kollektsioonidega osalenud arvukatel meodemonstratsioonidel Tallinnas, Istanbulis, Moskvas, Kiievis, New Yorgis jm. Oma moefotosid on ta eksponeerinud näitustel Eestis, Jaapanis, Saksamaal ja Tšehhis. Anu Hint on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Disainerite Liidu liige. Alates 2007. aastast on ta juhatanud Eesti Moekunstnike Ühenduse tööd.

Anu Hint on moekunstnik, kes otsib rõivaste loomiseks tähendust loodusest. Nii nagu muinasrahvaste jaoks, on ka tema jaoks mets püha paik, kus ühtegi elavat organismi ei tohiks ilmaasjata hävitada. Oma tööde kaudu rõhutab ta looduskeskse kulgemise ja tänapäeva materiaalsete prioriteetide vahelist konflikti.

Kunstnik juhib villasest ja siidist rõivaste, looduskaunite moefotode ja indiaani tarkuste abil tähelepanu ühiskonnas valitsevale disharmooniale ja aktuaalsele teemale – puudega inimestelt kasu nõudmisele. Nii puude all kannatajate ellujäämine, kui ka metsade säilimine sõltub tervete inimeste otsustest. “Kas ehk hoopis “terve” mõistusega inimesed ei kannata vaimse puude all?” – küsib ta õigustatult, “materiaalne kasusaamine ei tohi olla esmane prioriteet.”

Näitus väärtustab teistsugust “kasusaamist” – nähtav võiks autori sõnul mõjuda nagu puutumata loodus, mis on tulvil jõudu ja lummust, loomulikku ilu ja harmooniat.

Fotod: Anu Hint

Film: Mari Ann Vellerand

Filmi muusika: Karl Silvar Alemaa

Rõivad: Anu Hint

Tsitaadid: Indiaani tarkuste raamat

Näitus on avatud 29. detsembrini 2014.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht