Arhitektuuri- ja disainigaleriis avatakse TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia üliõpilaste lõputööde näitus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna, 17. juunil kell 17 avatakse arhitektuuri- ja disainigaleriis Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) arhitektuuri ja linnaplaneerimise ning maastikuarhitektuuri erialade magistritööde näitus. Näitus on kõigile avatud kuni 30. juunini.

Eesti ühiskond pöörab üha suuremat tähelepanu kvaliteetsele elukeskkonnale ja nii on ka suurel osal tänavustest lõputöödest hea sotsiaalne närv, vastutustundlik teemavalik ja mitmeti läbikaalutud projektilahendus. Näitusele valitud lõputööd peegeldavad TalTechi arhitektuurihariduse uuenevat profiili. Magistritöödes käsitletakse olulisi teemasid nagu uus töökeskkond, elanikkonna vananemine, terviseteenuste pakkumine, kliima- ja keskkonnaeesmärkide saavutamine, hoonete toimivuse uued nõuded, asumite tihendamine, tühermaade korrastamine ja kasutuselevõtt, tühjalt seisvatele (või ka teadaolevalt tühjaks jäävatele) hoonetele uue sisu leidmine.

Maastikuarhitektuuri magistrikava esindab kolme täiesti erineva lähenemisega tööd, mis keskenduvad nii linnamaastike uuenduslikule disainile kui ka tehnilistele lahendustele selle saavutamiseks. Priit Ingveri magistritöö loob andmepõhise pildi nelja Eesti linna maastikulistest eripäradest, ning uurib, mil viisil suudavad avaandmed toetada maastikuarhitkektuurset ning linnaehituslikku analüüsi. Maire Suimetsa töö tegeleb Eesti ühe kõige eksootilisema piirkonna, Ida-Virumaaga. Tema töö annab uue hingamise Püssi linnale, ning loob sinna kunstipõhist maastikuanalüüsi kasutades piirkonda elavdava kunstipargi. Kolmas töö keskendub kaldakindlustuste tehnilistele lahendustele. Anastasia Bõstrova töö analüüsib Pärnu ja Sauga jõe kallaste kindlustamiseks kasutatud meetodeid, ning pakub välja omapoolse lahenduse Pärnu kalmistule.

TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia annab alates sellest aastast ühele lõputöö autorile Irina Raua preemia, näitusel on väljas ka esmakordselt sellise preemia pälvinud Ingrid Viskuse magistritöö pealkirjaga „Teadmistepõhise töötaja istuva tööviisiga töökeskkonna produktiivsus“.

TalTech arhitektuuri ja urbanistika akadeemia eesmärgiks on pakkuda loomingulise koostöö platvormi eri distsipliinide vahel partnerluses tööstuse, avaliku sektori ja teiste juhtivate teaduskeskustega. Akadeemia tähelepanu on teadmistepõhisel haridusel, mis annab tulevastele elukeskkonna kujundajatele häid oskusi ja teadmisi jätkusuutlike ruumilahenduste loomisel. Rõhku pannakse nii BIM-projekteerimisele kui ka ehitusfüüsika ning -tehnika baasteadmistele. TalTechis on tugev kompetents nii energiatõhusa projekteerimise, materjalitehnoloogiate kui ka IT-valdkonnas.

TalTechi saab sisse astuda juba täna: avaldusi saab esitada 32 bakalaureuse- ja 41 magistriõppe kavale. Lisainfo teejuht.ttu.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht