Art Leete ERMi hõimuklubis: Kust pärinevad soome-ugri inimsööjad?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Art Leete

Homme, 27. veebruaril kell 17.30 vaatleb Tartu Ülikooli etnoloogia professor Art Leete ERMi hõimuklubis erinevaid arusaamu soomeugrilastest.

Leete on uurinud erinevaid põhjapoolseid soome-ugri rahvaid ning viimasel ajal võtnud terava luubi alla varasemate uurijate arvamused ja seisukohad soomeugrilastest.

„Sajandeid on erinevad filosoofid, teadlased, kirjanikud ja rännumehed püüdnud sõnastada soome-ugri rahvaste põhilisi tunnuseid. Kõige äärmuslikumal viisil ilmnevad need otsingud soomeugrilaste inimohverduse ja kannibalismi kirjeldustes. Kavatsen arutada selle üle, kas taolised arusaamad juurduvad tegelikel praktikatel või ilmestavad vaid arusaama soomeugrilaste äärmuslikust metslusest,“ ütles Leete.

Loeng toimub Eesti Rahva Muuseumis Aliise Moora auditooriumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs). ERMi hõimuklubis osalemine on tasuta ning kõik huvilised on oodatud kuulama ja kaasa arutama. Lisainfo ERMi kodulehel ja Facebookis.

Loengusarja „Maailm ja rahvad“ kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht