Arvamusfestivali Teadusala ootab uudishimulikke laupäeval

Tänavu 14.-15. augustini Paides toimuval Arvamusfestivalil on 15. augustil emakordselt avatud ka Teadusala.  Laupäeva keskpäevast alates ootame Teadusalale kuulama ja kaasa rääkima kõiki, keda intrigeerivad kosmose vallutamise plaanid, teaduse usaldusväärsuse küsimus ja võimalused teaduse abiga ühiskonda korraldada.
Teadusala avaarutelus „Olgem eestlased, aga saagem ka marslasteks“ küsitakse, kas  inimkond peaks koloniseerima Marsi või mitte? Kas Eesti sugune väikeriik peaks selles kaasa lööma või peaksime pigem tegelema maisemate probleemidega.
Arutelu „Kas usaldada teadust?“  juhib tähelepanu, et  oma igapäeva elu küsimuste (nt toiduvalikust kuni  laste vaktsineerimiseni) otsustamise juures oleme tihtipeale suures infomüras ega tea, kas usaldada ennast, naabrit, sõpra või teadlasi ja teadust.
Arutelus „Milleks meil demokraatia, kui meil on teadus?“  uuritakse, kui hästi saavad inimkonna kaks suursaavutust nagu teadus ja demokraatia omavahel läbi tänases maailmas. Tippteadmine on killustunud kitsa ringi asjatundjate vahel, aga ühiskonnas tugevneb nõudlus üha suurema kaasamise, avatuse ja läbipaistvuse järele.
Teadusala teemad on ette valmistanud Teadusajakirjanike Selts koostöös Eesti Teadusagentuuri, teadlaste ja paljude teiste avaliku elu tegelaste,  ajakirjanike, kommunikatsiooni- ning meediaekspertidega.
Aruteluvoorude  vahele mahuvad meelelahutuslikud esinemised, töötoad ja eksperimendid Rakett69-lt, Psühhobussilt ja Energia Avastuskeskuselt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht