Autoritund keraamik Leo Rohliniga 6. märtsil ETDMis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

AUTORITUND. Leo Rohlin

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum alustab vestlussarjaga, mille raames on võimalik kohtuda kunstnike ja disaineritega, kelle töö on viinud neid erinevatele radadele valdkonna sees ja kelle looming on jõudnud muuseumi kogudesse ning siin püsivalt eksponeeritud. Vestluse fookuses on muuhulgas eriala valik, vabakutselise ja tööstuskunstniku positsiooni ja võimaluste eripärad, loomingulise inimese valikud ja eelistused.

Esimene kohtumine toimub kolmapäeval, 6. märtsil kell 17.30 legendaarse keraamiku ja õppejõu, EKA emeriitprofessor Leo Rohliniga. Juttu tuleb nii tema unikaalloomingust ja kogemustest tööstuses kui ka laiemalt kunstnikuks olemisest.
Kuidas jõudis Leo Rohlin keraamika juurde? Millised on tema mälestused nõukogudeaegsest disaineritööst keraamikatehases? Kui keeruline on olnud olla kunstnik? Mida on ta õppejõuna alati tudengitele edastamiseks oluliseks pidanud? Kuidas on tema suhe kunsti aja jooksul muutunud?
Leo Rohliniga vestleb Airi Ligi.
Publiku küsimused on väga oodatud!
Sissepääs muuseumipiletiga.

Järgmine autoritund toimub 3. aprillil, külla tuleb klaasikunstnik Maie-Ann Raun.

Leo Rohlin ( 1932) on Eesti keraamik ja õppejõud. Peale õpinguid Tartu Kunstikoolis astus ta riiklikku kunstiinstituuti keraamika erialale lõpetades selle 1965. aastal. Koolijärgne suunamine viis ta kolmeks aastaks Tallinna Ehituskeraamikatehasesse, kujundades selle aja vältel arvestatavalt suure hulga tootmisse juurutatud keraamilisi tooteid. Tollased esteetilised eelistused ja tööstuses soositud ratisonaliseeritud lähenemine nii vormile kui viimistlusele sobitus orgaaniliselt ka Rohlini arusaamaga ning ka oma unikaalloomingus oli ta vormikäsitluses küllalt lakooniline suunates oma sageli suuremõõtmeliste ja vormitunnetuslikult hästi läbikomponeeritud teoste puhul tähelepanu just glasuuridele, mis andsud võimaluse põnevateks katsetusteks ja eksperimenteerimiseks. Rohlin on pikaajaline hinnatud pedagoog alustades kunstiinstituudis juba 1968. aastal kompositisooni- ja tehnoloogiaõppejõuna, jätkates 1978. aastast dotsendi ja 1986. aastast professorina. Aastatel oli ta 1974-84 keraamika- ja klaasehistöö kateedri juhataja, 1989-1995 õppeprorektor ja 1995-2005 keraamikakateedri juhataja. Ta on ka mitmete keraamika tehnoloogiat ja ajalugu käsitletvate raamatute autor, mis on müügil muuseumipoes.
________________________________________
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17, Tallinn
627 4600
info@etdm.ee
Avatud: K–P 11–18
www.etdm.ee
www.facebook.com/TarbekunstiDisainimuuseum
www.instagram.com/disainimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht