Avatakse Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

metalliliitNeljapäeval 1. oktoobril kell 17 avatakse HOP galeriis Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitus “Täidan täidan laeva”.
Eesti Metallikunstnike Liidu aastanäitus on aastatepikkune traditsioon mis tutvustab liidu liikmete värskeimat loomingut. Eksponeeritavad ehted on sündinud individuaalselt ning  näituse koostajate poolt koondatud pealkirja „Täidan täidan laeva“ alla.
Teoste algallikad ja põhjused on erinevad nagu ka isiklik tehnika ja töötamise viis kuid ometigi on liidu liikmetel soov edasi liikuda samas paadis ja sama eesmärgi nimel. Seekordse väljapaneku on ühise lipu alla koondanud näituse kujundajad Mari Pärtelpoeg. Leida Ilo ja Kadi Kübarsepp. Kasutades tööde terviklikuks eksponeerimiseks paadi kujundit, annavad nad vaatajale võimaluse näha seda, kuhu iga kunstnik on tänaseks oma mõtetega purjetanud.
Näituse osalevad kunstnikud: Viivi Aavik, Merike Balod, Tiia Eving, Leida Ilo, Aino Kapsta, Keesi Kapsta, Marje Kerem, Mari Käbin, Ive-Maria Köögard, Kadi Kübarsepp, Krista Laos, Viktorija Lillemets, Maire Morgen-Hääl, Kaie Parts, Jaan Pärn, Mari Pärtelpoeg, Ane Raunam, Anne Roolaht, Tamara Sergijenko, Harvi Varkki, Kertu Vellerind, Tea Vellerind, Raili Vinn, Ülle Voosalu
Näituse avamisel kuulutatakse välja Ede Kurreli nimelise preemia laureaat ja antakse üle rändauhind koos rahalise preemiaga. Ede Kurreli preemia on Metallikunstnike Liidu kolleegipreemia mille traditsioon on juba paarkümmend aastat vana. Aastal 2013 pälvis selle Ive-Maria Köögard ja 2014 Raili Vinn.
TÄIDAN TÄIDAN LAEVA
2.10. – 20.10.2015
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht