Avatakse keraamik Anne Türni näitus “Vihm”

ANNE TÜRN
VIHM
21.12.2018 – 15.01.2019
Hop galerii

Neljapäeval, 20. detsembril kell 18.00 avatakse HOP galeriis keraamik ANNE TÜRNI isikunäitus VIHM.

Lõuna-Indias sadas punast vihma ja pingutustele vaatamata ei suutnud isegi teadlased sellele ümberlükkamatut seletust leida. Levisid jutud värvi ebamaisest päritolust. Üks teooria oli, et tegemist on meteoriiditolmuga. Arvati, et kaugel kosmoses on toimunud plahvatus… Nii palju kui oli inimesi, oli ka erinevaid arvamusi. Selle loo juures paelub mind just see, et kõigele ei peagi olema seletust. Las mõned asjad siin asjalikus maailmas jäävad müstikaks. Tehku loodus, mis tema tahab.
/A. Türn/

Keraamik Anne Türni avataval isikunäitusel on keskmeks idee müstilisest punasest vihmast, valgusmäng paberportselanist objektide ja ruumi sümbioosis. Objektid, mis oma tehnoloogilise ja tavapäratu koosluse ja keerukuse tõttu sõltuvad paljugi juhusest – juhus mis tekib klaasi, paberportselani ja majoolika glasuuri koospõletamisel. Säärane eksperimentaalsus ja juhuslikkuse kaasamine materjalidega vihjab loodusjõududele ja meie võimetusele neid kontrollida.

Anne Türn on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1990. Täiendanud end Kasseli Ülikoolis (1993 – 1994) ja Höhr-Grenzhausenis Keraamika Instituudis (1991).
On osalenenud arvukatel näitustel nii Eestis kui välismaal, aastast 1993. Tema töid võib leida nii Eesti Disaini-ja Tarbekunstimuuseumi kui ka paljude välismaiste muuseumide ja erakollektsionääride kogudest (Zagrebi Kaunite Kunstide Muuseum, Horvaatia; Monterrey Kunstimuuseum, Mehhiko; Aucklandi Kunstimuuseum, Uus-Meremaa; Amaroussini Kunstimuuseum, Kreeka; Taipei Yingge Keraamikamuuseum, Taiwan; Fupingi Keraamikamuuseum, Hiina; Ashville Keraamikakeskus, USA; Faenza Keraamikamuuseum, Itaalia; Icheoni Keraamikamuuseum, Korea). Talle on omistatud auhindu nii kodu- kui ka välismaal.

Näitusel tuleb esmaestlusele kunstniku kataloog.

Hop galerii on pühade puhuks suletud 23.12.-26.12.2018 ja 30.12.2018-01.01.2019.

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht