Balti keti aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus Rahvusraamatukogus

9. jaanuaril kell 16 avab Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo fuajeegaleriis suuremahulise rahvusvahelise rändnäituse „KELIAS / CEĻŠ / KETT“, mis on pühendatud Balti keti 25. aastapäevale.

Leedu, Läti ja Eesti kunstnike ühisnäituse eesmärk on meenutada Balti ketti kui tähtsündmust meie riikide ajaloos, väärtustada ühiseid püüdlusi taasiseseisvumisel ja ühtsust praegu, vaadelda loomingulisi suundumusi kolme naabermaa kunstis ning vahetada ideid ja kogemusi. „See näitus on oluline sündmus nii kunstilises kui ka ühiskondlikus mõttes,“ ütles Leedu kunstikriitik Nijolė Nevčesauskienė.

Näitusest võtavad osa eri valdkondade kunstnikud – maali ja graafika kõrval näeb skulptuuri, fotot ja videot. Eesti kunstnikest osalevad näitustel Siim-Tanel Annus, Inga Heamägi, Johnson & Johnson (ainult Pärnu Muuseumis), Lauri Koppel, August Künnapu, Raul Meel, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Mall Nukke, Elis Saareväli, Vano Allsalu ja Jaan Elken.

Ekspositsiooni rahvuslikeks koordinaatoriteks ja kujundajateks on Dovile Tomkute-Veleckiene Leedus, Igors Dobicins ja Inese Baranovska Lätis ning Inga Heamägi Eestis. Väljapanekut saadab inglis- ja leedukeelne kataloog.

Ühisnäituse idee autor ja peakoordinaator on Leedu Kunstnike Liit, mille galerii Arka sai näituse esimeseks toimumiskohaks Vilniuses (2.–27.09.2014) ja kus kirjutati alla ka kolme riigi kunstnike liitude koostööleppele. Veel on näitust eksponeeritud Läti Kunstnike Liidu galeriis Riias (10.–4.11.2014) ja Pärnu Muuseumis (14.11.2014–4.01.2015).

Rahvusraamatukogus toimuva näituse vahendaja on Eesti Kunstnike Liit ning toetajad Eesti Kultuurkapital ja Välisministeerium. Näitus toimub koostöös Leedu, Läti ja Eesti Kunstnike Liidu, Läti Kunstnike Liidu galerii ja Pärnu Muuseumiga.

Näitus jääb Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis, fuajeegaleriis ja 6. korruse näitusesaalis avatuks 29. jaanuarini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht