1. veebruaril avatakse Rahvusraamatukogus Eesti Kirjastuste Liidu menuraamatute näitus

Kaidi Urmet

Alates 1. veebruarist on Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud näitus Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2012. aasta menuraamatutest.

Menuraamatute edetabelit on koostatud alates 2000. aastast. Käesoleval näitusel on eksponeeritud 2012. aastal Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 100 enim müüdud raamatut. Väljapanekusse kuulub raamatuid 13 kirjastuselt.

Üldine ja ühtlasi ka ilukirjanduse valdkonna enimmüüdud raamat: Sofi Oksanen „Kui tuvid kadusid“ (kirjastus Varrak, läbimüük 12 009 eksemplari).

Teatmekirjanduse valdkond: TEA entsüklopeedia 9. köide (TEA Kirjastus, läbimüük 8 103 eksemplari).

Lastekirjanduse valdkond: Pilvi Kula „Valmistume kooliks. Töövihik 1. osa“ (kirjastus Koolibri, läbimüük 7 317 eksemplari.).

Tarbekirjanduse valdkond:  Natalja Trofimova „Paastuga terveks“ (kirjastus Varrak, läbimüük 6 098 eksemplari).

Biograafia: Walter Isaacson „Steve Jobs“ (Ajakirjade Kirjastus, läbimüük 3 559 eksemplari).

Võrreldes eelmise aastaga on muutuseid paberraamatute osas vähe. Enimmüüdud raamatute valik on mitmekesine, esindatud on kõik valdkonnad (ilukirjandus, lastekirjandus, aime-, teatme-, tarbekirjandus ja biograafiad). Samaks on jäänud ka ilukirjandusteoste ja lastekirjanduse osakaal, rõõmu teeb, et lasteraamatute osas on suur osatähtsus laste ilukirjandusel ja laste teatmeteostel.

Muutusena võib välja tuua, et tõlketeoste osakaal võrreldes eelmise ja üle-eelmise aastaga on vähenenud (eelmistel aastatel on see olnud see ligikaudu 60%) ja algupärandi osakaaluks on 54%.

Menuraamatute edetabeli arvestusse ei kuulu õpikud ja perioodikaväljaannete lisad.

Näitus jääb avatuks kuni 28. veebruarini 2012.a.

Lisaks menuraamatute näitusele on Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud näitused „25 Eesti kauneimat raamatut 2012 ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2012“ ja Soome kauneimad raamatud 2011.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht