10. mail avatakse klaasikunstinäitusega uus rakenduskunstile keskenduv galerii Tallinnas

Kateriin Rikken

Kristiina Oppi, Darja Popolitova, Mai Schults
   … on vaataja silmades
 
11.05 – 12.06 2012
GaleriiPINK
Telliskivi 22
Tallinn

Olete oodatud näituse avamisele 10. mail, kell 18.00.

10. mail avatakse klaasikunstinäitusega uus rakenduskunstile keskenduv galerii Tallinnas.

Pilootnäitusel astuvad üles EKA klaasikunsti osakonna III kursuse üliõpilased Kristiina Oppi, Darja Popolitova ja  Mai Schults. Üliõpilasi juhendasid Kristiina Uslar ja Tiina Sarapu.

Näitus kajastab ühiskonnas, kunstielus ja kunstikõrghariduses aktuaalseid teemasid. Käsitluse all on kunstielu mureküsimused ja märgilised tegelased. Jaak Aaviksoo, Signe Kivi ja Jaan Toomik on need, kelle erinevaid rolle ja tegemisi püütakse mõista ning leida nende tegemiste motiive ning aimata tulemusi. Teravdatud tähelepanu all on nende omavahel paljuski vastanduvad vaatepunktid ilule, kunstile ja kunsti eesmärkidele. Autorid on kui detektiivid, kes pakuvad hüpoteese, algatavad arutelusid ja viivad läbi uurimist. Paraku näivad põhjused ja tagajärjed kaotavat positsioone, moonduvat, liituvat ning ähmastuvat.

Autorid näevad oma ülesandena üritada näha seda, mis jääb varjatuks. Nad soovivad olla silmade avajateks, kes võimalusel teravdavad ka kunstipubliku nägemisvõimet.

GaleriiPINK on rakenduskunsti ja disainigalerii, mis on kohtumispaik kunstniku ja vaataja, kunstniku ja kunstniku, kunstniku ja materjali, materjali ja vaatajaga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht