100- aastase muuseumi ajalugu kaante vahel ja näitusel

Liisi Toom

Täna, 13. aprillil kl 17.00 avavad kultuuriminister Laine Jänes ja Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Janika Kronberg ERMi juubelitrükiste ja -näituse esitluse. Näituse „Rahva muuseum. ERM 100“ avab kuraator Reet Piiri.

2009. aastal tähistab Eesti Rahva Muuseum oma saja aasta juubelit ja Eesti riik muuseumiaastat. See ei ole juhuslik kokkulangemine – Eestis on üle 250 muuseumi, kuid ERM on midagi enamat kui lihtsalt üks nende seast. 
Koos eesti rahvuse kujunemise ja eneseteadvuse kasvuga sündis ja arenes mõte luua oma rahvuslik muuseum. See põhines äratundmisel, et eesti rahva loodu on nii väärtuslik, et seda tasub tutvustada kaasaegsetele ja säilitada tulevastele põlvedele.

Täna esitletavate trükiste põhjal ja avataval juubelinäitusel saab tutvuda sellega, kuidas Eesti Rahva Muuseum on erinevatel aegadel päästnud ja kujundanud meie kultuuripärandit ning rahvalt saadut taas rahvani viinud.

 

ERMi juubeliaastale on pühendatud järgmised trükised:

·         ERMi ajalooraamat „Eesti Rahva Muuseumi sada aastat“

·         ERMi 52. aastaraamat

·         Akadeemia erinumber

·         „Varamu lummuses. Eesti Rahvuslik Arhiivraamatukogu 100“

·         Ilmari Manninen „Eesti rahvariiete ajalugu“

 

Samal ajal avatakse novembrini lahti olev juubelinäitus „Rahva muuseum. ERM 100“, mis võtab kokku saja-aastase muuseumi ajaloo.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht