14. juunil avatakse Kultuurikatlas heliinstallatsioon “HELIROOM”

Maris Hellrand

RIOPHONIX-i bändi liikmed koos live-performance “ALICE” loojatega moodustasid uue kunstnike rühmituse Audiokinetica ning töötavad hetkel projektiga “HELIROOM”, mis on seotud kineetikaga, muusikaga, teatri- ja visuaalkunstiga.

Projekt “ALICE” (http://www.aliceland.net/eng/) kuulus Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ning osutus ülimalt tugevaks interdistsiplinaarseks lavastuseks, kus kõik erinevatest  valdkondadest pärinevad komponendid moodustasid ühtse ning põneva terviku.

Taoline kooslus ning professionaalne tase on Eesti Vene kogukonna kultuuriringkonnas küllalt harukordne, et mitte öelda erandlik.

Esimene installatsioon projekti “HELIROOM” raames leiab aset 14.-18. juunil Tallinna Kultuurikatlas,  sissepääs Põhja pst 29, Energia Avastuskeskuse kõrvalt.

Projekti autorite sõnul tutvustavad nad publikule ruumi, millesse on paigutatud erinevad mehhanismid ning, mis täitub helidega vastavalt sellele, kuidas liiguvad selles ruumis inimesed. Ideeliselt huvitab lavastusmeeskonda inimese ja mehaanika vastuolu. Vaatamata tehnilisele progressile on elu keskmes inimene, sest  just inimene oma eksistentsiga loob ümbritseva tehismaailma.

Projekti meeskonda kuuluvad: Aleksandr Žedeljov (helilooja ja muusik,  teostanud muusikalist kujundust erinevatele lavastustele paljudes teatrites ja kinodes nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil, TRIOPHONIX bändi liider ja produtsent), Sergej Dragunov (video-insener, digitaalkunstnik, 3D-modelleerija, VJ animaator, illustraator) Valentin Siltšenko (programmeerija,  liikumisandurite spetsialist, muusika produtsent, DJ) Dmitri Mjatšin  (tehnoloog, metallitöötlemise spetsialist), Ksenia Kuzmina – projektijuht

Projekt “HELIROOM” päädib esietendusega, mis on plaanitud 2014. aastal V. Meierholdi Keskuse ruumides Moskvas ja Tallinna Kultuurikatlas.

Projekti koostööpartnerid on: SA Tallinna Kultuurikatel, Meierholdi Keskus ja Vene Teater

Projekti toetab: Eesti Kultuurkapital

Teatraalne heliinstallatsioon “HELIROOM” Kultuurikatlas 14.- 18. juunil.

Installatsioon on Tallinna Kultuurikatlas avatud kell 18:00–23:00. Sissepääs Põhja pst 29 Energia Avastuskeskuse sissepääsu kõrvalt. Pilet kõigile koha pealt 2 €.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht