2. ja 3. märtsil Kumu auditooriumis “Opus Tempus”

Heili Lindepuu

"Opus Tempus" on sürreaalne värvide ja vormide mäng, mille koreograafiline käekiri on sulam loodusvaatlustest ning austraalia filmikunstniku Mike Worrali baroklike maalide hingusest. Tantsu- ja muusikalavastuse koreograafia autorid ning tantsijad on Mari Mägi ja Kaja Lindal.

“Opus Tempus” on sõna otseses mõttes “pea peale pööratud” tantsulavastus, kus lisaks kahele tantsijale esitavad koreograafilist liikumist ka neli muusikut. Et samas loovad helisid ka tantsijad, rikastuvad etenduse sürrealistlike väljendusvahendite võimalused veelgi. Erinevad professionaalsed oskused ning karakterid lõimuvad laval äraspidiseks ja humoorikaks tervikuks.

Elekroakustilise Küberstuudio koosseisus musitseerivad ja tantsivad Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf), Ene Nael (klavessiin) ning Monika Mattiesen (flööt). Live-elektroonika ja helirezii Tammo Sumera. “Opus Tempuse” originaalmuusika on kirjutanud Eesti nüüdismuusika säravamaid nimesid Monika Mattiesen.
Lavastuse valgus- ja kujunduskunstnik on Inga Vares ning jumestuskunstnik on Anu Konze.

“Opus Tempuse” tööprotsessi esitleti Pärnus rahvusvahelisel ASSITTEJ festivalil oktoobris 2008, esietendused toimuvad 2. ja 3. märtsil 2009 KUMU auditooriumis.

Lavastuse festivaliversiooni “Opus” esitatakse 19. märtsil Uue Tantsu Festivalil KUMUs.

koreograafia ja esitus: Mari Mägi ja Kaja Lindal
muusika: Monika Mattiesen

harf: Liis Jürgens

klavessiin: Ene Nael

kannel: Kristi Mühling

flööt: Monika Mattiesen

valgus- ja kujunduskunstnik: Inga Vares

jumestuskunstnik: Anu Konze

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht