2012 EstDocs Filmifestival Kanadas – lühifilmde konkursi auhindade võitjad

Maimu Mölder

TORONTO – Kaheksas EstDocs (Eestlaste Dokumentaalfilmi festival Torontos) kuulutas täna välja žürii poolt valitud lühifilmide konkursi võitjad.
 
EstDocs lühifilmide konkurss toimus neljandat aastat teemade valikuga ‘eestlase rõõm” ja “eestlase jonn”. Filme on üle aastate laekunud Mehhikost, USAst, Kanadast, Austraaliast ja Eestist ning auhindu jagatakse aastas $2,500 CAD ulatuses. Võidufilme linastati täna Torontos Innis Town Hall kinosaalis.
 
Lühifilmide konkursi žürii koosnes järgnevatest liikmetest: filmitegijad Ivo Felt (Allfilm), ja Marcus Kolga ning Canada Broadcasting Corporation video toimetaja Carmen Smith. Žüriid nõustas varasemate žüriide liige filmitegija Reet Mae.
 
ESIMENE KOHT
 
Esimese Koha Auhind ($1000) — anti filmile “Lauküla Koit”, Eestist, režissöörid Maria Kivirand ja Robi Uppin.
 
KOLMAS KOHTKolmanda Koha Auhind ($500) ,– anti kahele filmile:
 
“Eestlase rõõm – üks palav suvepäev”, Eestist, režissöör Erik Norkroos ja
 
“Kati & Me”, Kanadast, režissöörid Kim Bagayava ja Mike Dell. 
 
NELJAS KOHT
 
Neljanda Koha Auhind ($300) — anti filmile “Alcorent”, Eestist, režissöörid Aleksandr Kheyfets ja Helen Vinogradov.
 
ERIAUHIND (Honourable Mention) 
 
Eriauhind ($100) — anti kahele filmile:
 
“Ode to Kringel” Eestist, režissöör Kaisa Pitsi ja
 
“Black and Blue, Fade to White”, USA-st, režissöör Naomi Bock.

”EstDocs lühifilmi žürii tänab kõiki filmitegijaid, kes esitasid oma filmid EstDocs 2012 lühifilmi konkursi raames žüriile hindamiseks. Sel aastal  oli teemadeks kas “eestlase rõõm” või “eestlase jonn”.
 
Filme pakuti konkurssile nii professionaalsete filmitegijate kui ka huviliste poolt. Lühifilmi konkurssile pakuti palju kõrgel tasemel tehtud filme ja žürii tänab kõiki osalejaid ning hindab võimalust linastada paljusid häid tasemel  filme.
 
Filmid kajastavad eestlaste elu ja rõõmu nii Kanadas, USA-s, Austraalias kui ka Eestis ja meie auhinnaliste filmide valik toob esile erinevaid stiile ning teemasid. 
 
Žürii kaalus filmi sisu, stiili, lavastamise väärtust ja üldist haaravust. Marina Kiviranna ja Robi Uppini “Lauküla Koit” võitis esimese auhinna oma siira maaelu kirjelduse eest. Sel aastal žürii ei andnud välja teise koha auhinda, aga andis viigina kaks kolmanda koha auhinda professionaalsele filmitegijale Erik Norkroos filmi “Üks palav suvepäev“ suurepärase kinematograafia ja filmi läbi rõõmu esitamise eest ning kahele filmitegemise huvilisele Mike Dell’ile ja Kim Bagayava’le filmi “Kati and Me”  hea esitluse eest.
 
Kolmanda koha auhind annab tunnustust nende kahe filmi väärtusele ja headele omadustele, arvestades filmitegijate väga erinevaid tagapõhjasid, oskusi ja kogemusi. Neljanda koha auhinna andsime filmile “Alcorent”, mis tõi esile eestlaste nutikust reeglitest kõrvalehiilimises .
 
Kaks eriauhinda (honourable mention) anti Naomi Bock filmile “Black and Blue, Fade to White” (mille omapärane stiil oleks vajanud oma kategooriat) ja Kaisa Pitsi filmile “Ode to Kringel” mis esitas jällegi erinevat filmitegemise stiili.”

EstDocs tänab siiralt Osvald ja Erika Timmasse Mälestusfondi esindajaid, kes on need auhinnad võimaldanud lühifilmi konkurssile.

EstDocs
 
EstDocs on vabatahtlikute poolt korraldatud tõsielufilmide festival ja konkurss, mis toimub Torontos, Kanadas, ja toob esile ajakohaseid teemasid Eesti kohta. Festivali missioon on pakkuda informatsiooni ajaloost, poliitikast, kultuurist, ja paljudest muudest teemadest. EstDocs on viimase kaheksa aasta jooksul esile toonud tuntuid ja tuntusele kerkimas eestlasest filmitegijaid ja kõikide rõõmuks on festivalil olnud au esitada Eesti parimaid ja rahvusvaheliselt tunnustatud filmitegijaid. Filmid on kas inglise keelsete subtiitritega või  inglise keeles.
 
EstDocs kuulub Torontos asuva Tartu College’i programmide raamidesse. Tartu College’i eesmärk on uurida ja edutada Kanada vähemusrahvaste, eelkõige balti rahvaste, kultuuri, kirjandust, muusikat ja kunsti.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht