Rahvusraamatukogu ootab inimesi jagama mälestusi Balti ketist

Rahvusraamatukogu ootab Europeana 1989 projekti raames kahel kogumispäeval inimesi, kes jagaksid oma mälestusi Balti ketist. 30. ja 31. augustil kella 10-18 toimuvate Balti keti ja murrangulise 1989. aastaga seotud mälestuste kogumispäevadel kogutakse esemeid, fotosid, videosid või mistahes muus vormis mälestusi koos nende juurde kuluva looga.

„Inimestel palutakse kaasa võtta mingi ese või esemed, mis meenutavad neile isiklikult osalemist Balti ketil või teistel Balti riikidele vabadust taotlenud aktsioonidel,“ tutvustas projekti toetaja Jüri Estam. Ese kui selline digiteeritakse (ja antakse külastajale-panustajale kohe tagasi), oma mälestusi jagama tulnud inimese jutt salvestatakse koha peal.

Kogutud materjalid ja salvestused tehakse kättesaadavateks aadressil http://www.europeana1989.eu, kuhu saab hiljem ise oma materjale ja mälestusi lisada.

Eesti kogumispäevad on osa suurest Euroopa tasandi projektist Europeana 1989, mille eesmärk on jäädvustada ajalugu nii nagu Eesti ja teiste „raudse eesriide“ taga asuvate maade inimesed seda isiklikult kogesid aktsioonide ajastul, enne Eesti taasiseseisvumist, umbes 25 aasta eest, ligilähedaselt sel perioodil, mil lammutati Berliini müür.

Balti riigid mängisid silmapaistvat rolli suures vabanemislaines, mis rullus tollal läbi Euroopa. Kogumispäevade turnees osaleb seitse riiki – Poola, Leedu, Läti, Eesti, Tšehhi, Saksamaa ja Ungari. Kampaania algas Poolas, Leedus on kogumispäevad juba edukalt aset leidnud, Riias toimuvad need 23. ja 24. augustil.

Augusti kahel viimasel päeval jõuab kogumisaktsioon Rahvusraamatukokku ning eestlasi palutakse oma panus anda. Fotod koltuvad, esemed kuluvad, paberid pudenevad, lood ununevad… Kuid ajalugu tuleb tulevaste põlvede jaoks talletada.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht