Klassikatähed avavad hooaja Mustpeade majas

5. septembril kell 19.00 avab Mustpeade majas Interpreetide Liit oma kontserdi hooaja. Avakontserdil astuvad üles Eesti tippmuusikud Indrek Vau trompetil, Peep Lassmann klaveril ning Heigo Rosin löökpillidel. Püüdes sümboliseerida nii aja katkematut kulgu ja muusika universaalsust muutuvas ajas on kontserdikavas kokku toodud erinevad muusika põlvkonnad, mis on esindatud nii esitajate kui heliloojate kaudu. Esitlusele tuleb Eino Tambergi sonaat trompetile, klaverile ja löökpillidele, lisaks kõlab löökpilliteos Michael Burritt’ilt ning nelja noore helilooja – Alisson Kruusmaa, Maria Kõrvitsa, Rael Kõivu ja Rasmus Puuri – uudisteoste esiettekanded.

KAVA:

Alisson Kruusmaa ” Kolm laulu soolotrompetile ” esiettekanne


Rael Kõiv – Viivuks hetk trompetile ja klaverile esiettekanne

Maria Kõrvits – Umbra 3 trompetile ja klaverile esiettekanne

Rasmus Puur ” Tärkamine ” Flüügelhornile ja klaverile esiettekanne

Michael Burritt ” Four Movements for Marimba”


Eino Tamberg ” Sonaat trompetile, klaverile ja löökpillidele” op.82


Indrek Vau on alates 1993. aastast (vaheajaga 1996-2000) on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeister ning osalenud mitmete välisorkestrie töös. Talle on omistatud mitmeid auhindu, näiteks 1986. aastal võitis Indrek Vau Eesti Vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil diplomi ning 1990. aastal jõudis konkurssfestivalil „Con Brio“ finaali. 1994. aastal Kölnis aset leidnud rahvusvahelisel trompetistide konkursil jagas ta II-III kohta. 2008. aastal pälvis Indrek Vau Eesti Kultuurkapitali Interpreedi aastapreemia.

Ta on esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Moskva Novaja Opera orkestri, Hortus Musicuse Akadeemilise Orkestri, Tallinna Barokkorkestri jpt. orkestrite ees koostöös hinnatud dirigentidega. Indrek Vau õppis Sibeliuse Akadeemias.

Peep Lassmann on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor, pianist ja muusikategelane. Ta on esinenud Soomes, Rootsis, Saksamaal, Itaalias, Taanis, Austrias, Tšehhis, Ungaris, Bulgaarias, Venemaal, Lätis, Moldaavias, Küprosel, Kuubal, Kanadas ja USA-s. Ta on soleerinud koos olulisemate Eesti orkestritega, Moskva Filharmoonia orkestriga ning muude orkestritega Venemaal, Moldaavias ja Lätis. Ta on salvestanud arvukalt CD-plaate, sh. ka koos Eesti Riikliku Sümfoonia Orkestriga.

Peep Lassmann on täiendanud end Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris maailmamainega pianisti Emil Gilelsi juures ning võitnud mitmeid auhindu pianistide konkurssidel. Prof. Peep Lassmann on juhendanud meistrikursusi Karlsruhe, Grazi, Berliini, Leedu, Soome, Tšehhi, Granada ja Rostocki muusikakõrgkoolides.

Heigo Rosin  lõpetas 2011. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dotsent Rein Roosi löökpilliklassis ning 2013. aastal samas magistrantuuri cum laude diplomiga. Samaaegselt õpib noormees Belgias Antwerpenis Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Carlo Willemsi ja Koen Wilmarsi löökpilliklassis magistriõppe I kursusel. Heigo on mänginud mitmete orkestrite koosseisus ning solistina on ta esinenud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga. Lisaks sellele on ta esinenud erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui ka välismaal: Poolas, Soomes, Belgias, Taanis ja Itaalias.

Heigo on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel, näiteks Eesti puhk- ja löökpillimängijate konkursil Tallinnas I preemia, Marimba konkursil Fermos Itaalias (2011, 2012), löökpillikonkursil The Tromp Hollandis (2010, 2012), kolme kooli konkursil (II koht, 2008), üleriigilisel muusikakoolide löökpilliõpilaste konkursil (I–II koht, 2006)

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/?concert=129373


Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht