Valgevene kunstnike näitused Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Esmaspäeval, 9. septembril avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse galeriides kahe suurepärase valgevene kunstniku, Hanna Karaleva (Anna Koroleva) ja Aliaksandr Dziamidau (Aleksandr Demidov) isikunäitused. Mõlema kunstniku üksikuid töid on ka varem Eestis näitustel eksponeeritud, mõned neist on Eesti erakogudesse jäänudki, aga sellises mahus isikunäitustena pole kumbki kunstnik Eestis varem oma loomingut näidata saanud.

Nagu Eesti Lastekirjanduse Keskuses tavaks, on mõlemad näitused suunatud igas eas vaatajaile. Tõsi, vastupidiselt maja traditsioonidele näidatakse sel korral maale ja graafikat, sest raamatupilte pole kumbki kunstnik siiani teinud.
Kes aga võtab vaevaks näitusi vaatama minna, saab juba esimesest pilgust aru, miks just selle maja galeriide seinad on neile kunstnikele sobivaimaks näitusepinnaks.
 
Nii Anna Koroleva kui ka Aleksandr Demidov on sündinud Minskis. Mõlemad on Valgevene patrioodid ja elavad kodumaal, aga nende tööd on läinud laia ilma, kaunistades paljude Euroopa riikide galeriisid ja ehtides erakogusid. Mitmeid nende maale võib leida ka ühiskondlikes hoonetes nii Valgevenes kui ka Venemaal. Mõlemal juhul on tegemist äärmiselt sooja ja positiivse kunstiga, mis soojendab hinge ja tekitab mõnusat nostalgiat. Hanna pisikese irooniaga vürtsitatud helged ja nostalgilised tagasivaated lapsepõlve, Aleksandri peene koloriidiga veidi sümbolistlikud maalid – kummitama jäävad mõlemad.

Eesti Lastekirjanduse Keskus, Pikk 73, Tallinn
Avatud: E-R 10-18, L 11-16, P suletud
www.elk.ee, tel. 6177 236

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht