Algab Tartu ülikooli ja rahvusraamatukogu tasuta loengusari Google´ist ei piisa

12. septembril alustab Tartu ülikooli ja Eesti rahvusraamatukogu koostöös haridust, teadust ning igapäevaelu puudutav tasuta loengusari „Google’ist ei piisa“ Tallinnas. 16 loengul puudutavad TÜ teadlased teemasid atraktiivsusest HIV-infektsiooni levikuni. Lisaks kutsub rahvusraamatukogu huvilisi pärast loengut arutlema tunnustatud Eesti praktikutega. 12. septembri avaloengu teemal „Kas on mitu eesti keelt?“ peab eesti keele ajaloo ja murrete professor, akadeemik Karl Pajusalu.

„Loengusarjas annavad Tartu ülikooli õppejõud ja teadlased lihtsalt ja inimkeeli edasi maailma keerukaid küsimusi. Saab kuulda, mida põnevat pakub füüsikutele selline igapäevane materjal nagu paber, mida huvitavat on nad leidnud liivakastist või kuhu on tänaseks arenenud kunagine Nobeli meditsiinipreemia laureaatide avastus, et täiesti väljaarenenud täiskasvanu rakkudest on võimalik luua tüvirakke,” toob Tartu ülikool turunduse peaspetsialist Piret Normet vaid mõne näite.

„Inimene ja tema igapäevategevus on alati olnud ja jääb ka tulevikus teaduse huviorbiiti, ning  pakub meile teadusliku uurimise tulemusena üllatamapanevaid fakte ja tulemusi. Neid tuleb osata enda ümber märgata, sest maailm meie ümber on tunduvalt põnevam kui kiretu Google’i otsing. Google’i abil leitav informatsioon tulenebki ju inimeste poolt kokkupandud teadmistest, faktilisest materjalist ja mõttearendustest,“ lisab Tartu ülikooli teadusprorektor Marco Kirm.

Loengusarja lai ampluaa pakub kuulamist ja mõtlemisainet gümnasistist teadlaseni. „Google’ist ei piisa“ käsitleb sotsiaal-, meditsiini-, reaalteaduste valdkonda. Loenguid keelest, kultuurist, ühiskonnast ja ajaloost peavad ka rahvusteaduste professuuri kuuluvad Tartu ülikooli professorid.

Tallinnas saab kuulata näiteks järgmisi loenguid:

    17. september dotsent Carri Ginter „Kodanike vastuhakust võimule – kas võimalus või kohustus?”
    1. oktoober dotsent Andres Kuusik “Kuidas olla atraktiivne?”
    5. november professor Jaak Kikas „Füüsika muudab maailma”
    3. detsember dotsent Matti Maimets „25 aastat HIV-infektsiooni Eestis”.

Pärast Tartu ülikooli teadlaste loenguid arvavad ja arutlevad Tallinnas rahvusraamatukogu lugemisalas Eesti tunnustatud praktikud.

http://www.ut.ee/et/rahvusteaduste-loengusari

Paralleelselt toimub Tartus rahvusteaduste professorite tasuta loengusari. Tutvu toimumisaegadega

http://www.ut.ee/et/rahvusteaduste-loengusari

Valitud loengutest teeb Postimees online otseülekandeid ning need on Tartu ülikooli televisioonis, UTTV-s järelvaadatavad.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht