Matsalu rahvusvaheline loodusfilmide festival alustab linnurände ajal

Kolmapäeval, 18. septembril algab Lihulas 11. Matsalu rahvusvaheline loodusfilmidefestival. 

Festivalile on üles antud   filme (280) 60 maailma riigist. Võistlusprogrammi on valitud 30 filmi,  mis võistlevad kahes kategoorias: A- Loodus  ja B- Inimene ja loodus.  Filme hindab  žürii koosseisus: Jan Haft (Saksamaa), režissöör, möödunudaastane võitja, Irjaleena Eriksson (Soome), produtsent, Kaido Haagen, Kaja Lotman, Tiit Maran ja  Joosep Matjus .

Festivali avaüritus toimub 18. septembril kell 18 Lihula kultuurimaja suures saalis, festivalilinastused aga algavad juba hommikul kell 10  lastele suunatud loodushariduse päeva programmiga. Näitame  filmi loorkakust: „Öökulli odüsseia“. Lindudest ja eriti öökullidest tuleb lastele rääkima Peep Veedla.

Festivali avaürituse filmiks oleme tänavu valinud  filmi „Jaques Cousteau pärand“ (Rež. Ulf Marquardt, Saksamaa). Film tutvustab Cousteau  leiutisi ja filme, aga ka seda kuidas kõige selle käigus Cousteau ise muutus haikütist järeleandmatuks keskkonnakaitsjaks ja sõnumiviijaks miljonite inimesteni kogu maailmas.

Taas on avardunud maailm – esmakordselt  on esindatud  Malta, Costa-Rica, Nicaragua, Alžeeria ja Singapuri filmid.

Festivalifilme saab tänavu vaadata koguni kolmes saalis. Lihula kultuurimaja suures saalis linastub võistlusprogramm,  kultuurimaja peeglisaalis eesti filmide kava ja programm „Loodus – loomingulise inspiratsiooni allikas“. Lihula kunstide maja saalis loodusfilmide infoprogramm.

Võistlusprogrammi filmid tõlgitakse vaatajatele (peatelefonidesse) eesti keelde, ülejäänud filmid linastuvad originaal- või inglise keeles. Lisaks on festivalil, nagu ikka, ka videoraamatukogu, kus soovijad saavad festivalifilme iseseisvalt monitoridelt vaadata.

Osa festivalist kulgeb Haapsalus.  Tänavu linastuvad filmid Haapsalu innovatsioonikeskuse saalis.

Festivali ajal toimub ka ümarlauakeskustelu,  millel  keskendume üha  uuenevale filmitehnikale.

Juba traditsiooniliselt on festivalil oma osa ka loodusfotograafial. Üles pannakse 5 loodusfotonäitust. Lihula raamatukogus on avatud Maa Päeva teemaline plakatinäitus, mille on Eestisse toonud USA suursaatkond.

Laupäeval, 21. septembril on fototöötoad  ja muud fotoüritused Lihula  mõisas, peaesinejateks Markus Varesvuo (Soome), Arne Ader ja Urmas Tartes.

Koos Lääne Eluga  üllitame  jälle festivali ajalehe MAFF, mille kaheksal leheküljel tutvustatakse festivali, osavõtjaid ja filme.

Festivali auhinnatseremoonia toimub laupäeva, 21 septembri õhtul kell 18. See annab võimaluse demonstreerida pühapäeval, 22. septembril kõiki auhinnatud filme uuesti.

Info festivali kohta, festivaliürituste ja filmilinastuste kavad festivali kodulehel: www.matsalufilm.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht