Kanuti Gildi SAALis esietendub lavastus “Püha öö”

Teisipäeval, 17. septembril kell 19:30 esietendub Kanuti Gildi SAALis Flo Kasearu, Oksana Tralla, Veronika Vallimäe, Marianne Männi ja Riina Maidre lavastus “Püha öö”.

Viis naiskunstnikku tulevad kokku, et panna proovile oma adekvaatsus. Aga nii nagu tehniline taiplikkus ei ole inimese mõõt, ei ole ka tingimusteta armastus vastus kõikidele küsimustele. Kas selles peres häid lapsi on?

“Püha öö” puhul on tegemist lavastusega, mis sünteesib teatri, performance’i, tantsu, kujutava kunsti ja puhtalt sotsiaalse eksperimendi elemente. Algimpulsiks on kõigil viiel tegijal vabakutselise kunstnikuna nooreks emaks olemine. Taustsüsteemiks on käesolev aastanumber ja aeg, kohaks siinne riik, süsteem, ühiskond ja maailm.

Viis kunstniku saavad kokku, et teha lavastus, aga proovi ei tulda mitte üksi, vaid koos lastega. Laval on viis naist, kes otsivad tasakaalu emaks olemise ja kunstnikuks jäämise vahel. Kuidas olla Naine laste kõrvalt ja kuidas jääda Kunstnikuks oma vastsündinuga koos? Lapsed ootavad tingimusteta armastust ja eeskujulikke olukorralahendusi, see, väga napisõnaliselt öeldu, neelab aga enamuse päevast ja ööst, jättes naistele ja naiskunstnikele väga üürikese ruumi eneseteostuseks. Probleem on kõigile kaudselt teada. Lavastus artikuleerib aga veel ja veel kord, näitlikult ja koomiliselt, õrnalt ja valulikult –– mis saab siis kui ema/kunstnik laste kõrvalt midagi iseendale teha tahab.

Oksana Tralla on vabakutseline koreograaf ja tantsija. Lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli MA koreograaf-lavastajana. Varasemalt töötanud Rahvusooperis Estonia. Loonud mitmeid tantsuteatri lavastusi ning pälvinud Eesti teatri aastaauhinna tantsulavastuste kategoorias aastatel 2005, 2008 ja 2012. Hetkel resideerub Brüsselis.

Veronika Vallimäe on vabakutseline koreograaf ja tantsija. Lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli koreograafia erialal. Varasemalt töötanud Teater Vanemuises ning täiendanud end Portugalis. Osalenud nii balletis, operettides, muusikalides, viimastel aastatel lavastanud ning osalenud erinevates tantsuprojektides.

Marianne Männi on vabakutseline kunstnik. Lõpetanud Tallinna Balletikooli. Jätkanud õpinguid Academia Non Gratas ja Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris. Töötanud maali, joonistuste ja performance’itega. On performance grupp “Rubens” ning instrumentaal-ansambli “Orkester” liige. Osalenud ühisnäitustel, teinud soolo näitusi.

Flo Kasearu on vabakutseline kunstnik. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia BA maalis ning MA foto erialal ja täiendanud end vahetusõpilasena Berliinis, Udk-s. Osalenud nii ühisnäitustel kui esitlenud sooloprojekte Eestis ja mujal. 2012 pälvinud Köler Prize ’i. 2013 kevadel asutas ja avas – Flo Kasearu Majamuuseumi.

Riina Maidre on vabakutseline näitleja ja teatritegija. Lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli. Varasemalt töötanud nii Eesti Draamateatris kui Von Krahli Teatris, näidelnud filmides. Tegev duos “PostUganda”. Hetkel täiendab end Amsterdami teatrikooli DasArts magistriõppes.

Idee, esitus: Flo Kasearu, Oksana Tralla, Veronika Vallimäe, Marianne Männi, Riina Maidre

Video, foto: Madis Ligema

Tehnilised lahendused: Tõnu Narro

Valguskunstnik: Madis Kirkmann

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL

Kestus: 50min

Etendused 17+18+20+21 september kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn), etendusele 18. septembril järgneb vestlus kunstnikega.

Kanuti Gildi SAAL

www.saal.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht