Tartu Kõrgem Kunstikool tutvustas tudengite tootearendusprojekti Londoni disainifestivalil

Tartu Kõrgema Kunstikoolitekstiili- ja mööbliosakonna ühisprojekt 8:TOOL osales 19.-22. septembril Londonis toimunud disainisündmusel Tent London.

Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) disainivaldkonna töid esindas Londonis tekstiili- ja mööbliosakonna koostööprojekt 8:TOOL. 2012. aasta sügisel alanud projekti lähteülesandeks oli kasutada toodete loomisel digitaalsetel žakaartelgedel TC-1 kootud autorikangast.

Üliõpilased töötasid loominguliste tiimidena. Projekti tulemusena valminud kaheksas tooteprototüübis on kanga disainilahendus seotud tooli välise vormiga. Olulisteks aspektideks toodete kavandamisel oli kasutusmugavus ja teadlikkus materjalide valikul. Projekti 8:TOOL ettevalmistamisega olid seotud mitmed tekstiili- ja mööbliosakonna õppejõud, disainiprotsessi juhendasid Jaak Roosi, Katrin Trumm ja Aet Ollisaar. Projekti assistent on Marju Nurk.

Kutse Londoni disainifoorumil esinemiseks sai projekt 8:TOOL Stockholmi Mööblimessil esitletud väljapaneku põhjal, kus Tent Londoni esindajate erilise tähelepanu pälvis Maria Kuusiku ja Mari Kõrgesaare koostööna valminud tooliprototüüp LEELO.

Tent Londonil esitlesid interjööridisainiga seotud tooteid erinevate riikide tudengid ja disainerid. Tegemist on ühe suurima professionaalsele disainipublikule suunatud üritusega. Eesmärk on luua noortele disaineritele platvorm oma toodete esitlemiseks ja kokkulepete sõlmimiseks ning pakkuda alustavatele disaineritele võrdlusvõimalust kogenumate disainerite ja firmadega.

Tent Londoni selleaastases ekspositsioonis oli 280 osalejat 26 riigist, kes tutvustasid ürituse raames oma tooteid rahvusvahelisele publikule ning kohtusid arhitektide, sisearhitektide, tootjate, erialase pressi esindajate ja disainiteadliku publikuga.

TKK ekspositsioon asus Tent Londoni T3 hallis, boksis N18 http://www.tentlondon.co.uk/stands?year=2013. TKK esines Londoni disaininädalal oma väljapanekuga esimest korda.

Lisainfot projekti kohta saab Kadi Pajupuu kujundatud veebitrükisest:

http://issuu.com/kadipuu/docs/tent_london

www.artcol.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht