Fotokonkurss kutsub märkama sooliste stereotüüpide muutust

Algas kuu aega kestev fotokonkurss, mis kutsub üles jäädvustama soorollide muutumist ja mitmekesistumist ühiskonnas.

Sotsiaalministeeriumi teavituskampaania raames korraldatava fotokonkursi mõte on kutsuda noori kaasa mõtlema sooliste stereotüüpide mõju üle meie eluvalikutele ning pöörata tähelepanu naiseks ja meheks olemise erinevatele võimalustele.

Fotokonkursile oodatakse fotosid, mis kajastavad sooliste stereotüüpide muutust igapäevatoimetustes, esemetes, reklaamides, meedias, inimeste valikutes ja käitumises.

Fotosid saab postitada Facebooki stereotüübi lehe galeriisse www.facebook.com/stereotyyp või saata e-postiga konkurss@stereotyyp.ee. Fotode puhul tuleb ära märkida autori ees- ja perekonnanimi; telefon; e-post ja foto pealkiri koos selgitusega, miks on kujutatu soolisi stereotüüpe murdev.

Võistlustöid saab postitada kuni 23. oktoobrini 2013 (k.a).

Fotode seast valib žürii välja kolm parimat fotot, mis kujutavad ilmekalt ja üllatavalt soorollide muutumist ja mitmekesistumist. Fotokonkursile esitatud fotode puhul hinnatakse leidlikku ideed, kunstilist taset ning headest pildistamise tavadest kinni pidamist. Parima foto esitajale on auhinnaks 50€ väärtuses Piletilevi kinkekaart. Teise ja kolmanda koha väärilisteks tunnistatud fotode omanikke tunnustatakse vastavalt 24€ ja 16€ väärtuses Forum Cinemase kinkepiletitega.

Võitja selgub 14. novembril 2013 aadressil www.facebook.com/stereotyyp.

Fotokonkursi “Märka muutust” korraldab sotsiaalministeerium soolise võrdõiguslikkuse teavituskampaania raames, millega soovitakse tõsta Eesti noorte teadlikkust soolistest stereotüüpidest ja soolisest ebavõrdsusest. Kampaaniat rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht