Meelis Friedenthal pälvis Euroopa Liidu kirjandusauhinna

Rootsis toimuva Göteborgi raamatumessi avamisel tegi Euroopa komisjoni volinik Androulla Vassiliou teatavaks Euroopa Liidu kirjandusauhinna 2013. aasta laureaadid. Tänavuse aasta laureaatide hulka kuulub ka TÜ raamatukogu teaduskeskuse vanemteadur Meelis Friedenthal, kes sai auhinna teose „Mesilased“ eest. Selle auhinnaga avaldab EL tunnustust uutele ja lootustandvatele autoritele.

Meelis Friedenthali „Mesilased” räägib Laurentius Hylase nimelise õpilase seiklustest tema rännakul Leideni ülikoolist Academia Gustavo-Carolinasse, mis asub Tartus, Liivimaal.

Tartut on peetud muusade linnaks, kuid Laurentius näeb seal ainult nälgivaid inimesi ja rõskeid hooneid. Ta langeb melanhooliasse ja kardab, et hakkab jälle nägema neid vaime, kes teda lapsepõlvest saati kummitanud on. Laurentius kuuleb üht professorit rääkimas Boyle’i meditsiinilisest teooriast ning järgib tema nõuannet enda ravimiseks aadrilaskmist katsetada. Kahjuks see ei mõju ning Laurentius minestab suure verekaotuse tagajärjel. Keha veel nõrk, näeb ta ähmaselt tüdrukut, kelle silmad on kullakarva nagu tume mesi ning hingamine kui sumin. Tüdruk hakkab end talle ilmutama öösiti ning pakub talle süüa. Hiljem avastab Laurentius, et tema ümber leiavad aset imelikud sündmused.

Selle aasta laureaatidele antakse auhinnad üle 26. novembril Brüsselis toimuval tseremoonial. ELi kirjandusauhinna väljaandmist korraldab Euroopa komisjon koos Euroopa raamatumüüjate föderatsiooni (EIBF), Euroopa kirjanike nõukogu (EWC) ja Euroopa kirjastajate föderatsiooniga (FEP).

Laureaatide ja nende raamatutega saab tutvuda Euroopa komisjoni kodulehel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht