Kirjanik ja tema pärand – Enn Nõu 80

Reedel, 8. novembril kell 15 tähistatakse EKM saalis ettekandekoosoleku ja arhiivinäitusega "Kirjanik ja tema pärand" kirjanik Enn Nõu 80. sünnipäeva. Näitus tutvustab Enn Nõu poolt aastate vältel kogutud ja Eesti Kultuuriloolisse Arhiivi üleantud materjale ja lubab pilku heita kirjanike Helga ja Enn Nõu romaanide loomislugudesse.

KAVA
15.00    Avamine, Janika Kronberg
15.05    Mart Orav raamatust “Tõotan ustavaks jääda”
15.15    Rutt Hinrikus Enn Nõust arhivaarina
15.25    Marin Laak näitusest “Kirjanik ja tema pärand”
15.35    Triinu Ojamaa Enn Nõu romaanidest “Lõigatud tiibadega” ja “Pärandusmaks”
15.50     KIRJANIK JA TEMA PÄRAND!? KAHEKÕNE: Kaur Riismaa ja Enn Nõu. Kahekõnes arutatakse vajaduste ja võimaluste üle koguda ja talletada kirjanike ja loomeinimeste arhiive, nii varasemal ajal kui praegusel digiajastul. Miks on arhiive vaja, kuidas neid koguda, kättesaadavaks teha, kasutada?

16.30 ÕNNITLUSED, TERVITUSED

Raamatumüük: Helga Nõu “Mahajätjad” ja Enn Nõu “Ma armastasin rootslast ehk Sollefteå suvi” (Tänapäev, 2013). Romaanide esitlus toimub Tartus neljapäeval, 7. novembril kl 17 Tartu Linnaraamatukogus (IV korrus, Kompanii 3/5).

Enn Nõu on tuntud eesti proosakirjanik, 11 romaani autor ja eesti kultuuri tulihingelisi alalhoidjaid Rootsis. Tema triloogiat “Vabariigi pojad ja tütred” I-III autor tunnustati 2012. aastal Jaan Krossi kirjandusauhinnaga.

Enn Nõu on sündinud 2. oktoobril 1933 Tallinnas. Nagu paljud teised, oli Nõude pere sunnitud 1944 kodumaalt lahkuma. Enn Nõu lõpetas 1961 Uppsala ülikooli arstiteaduskonna, 1978 kaitses doktorikraadi. Tema ilukirjanduslik looming on sündinud töö kõrvalt Uppsala kliinikutes ja ülikoolis kopsuarsti ja dotsendina.
Enn Nõu mälutöö tippe on ajalooartiklite ja dokumentide monumentaalne koguteos “Tõotan ustavaks jääda… Eesti Vabariigi valitsus 1940-1992”, mis valmis koostöös Mart Oravaga (EKS, 2004).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht