Kahe põlvkonna kunstnike kohtumine 14. novembril

Neljapäeval, 14. novembril kell 17.00 toimub Nooruse galeriis vestlusring näitustel “70+” ja “Eilsest vajunud”, kus kohtuvad 1960. aastate keskpaigal lõpetanud ja eesti kunsti raudvarasse kuuluvad klassikud ja Tartu Kõrgema Kunstikooli maalikunsti 4. kursuse tudengid.

Kohtumise eesmärk on tuua galeriis paralleelselt esinevad kunstnikud kokku ka isiklikult ning tekitada dialoog kahe erineva kursuse vahel, mida eraldab ajas pea 50 aastat. Vanemast põlvkonnast on lubanud mõtteid jagama tulla Helle Vahersalu, Tiiu Pallo-Vaik, Peeter Kuutma, Enno Ootsing ja Jüri Arrak. Uut põlvkonda esindavad Johanna Mudist, Liis Leegen, Heiki Arge, Margret Paide, Karin Ojaste, Kristiina Kullus ja Maria Evestus.

Lisainfo näituste kohta:

Galerii Nooruse esimesel korrusel avatakse aastatel 1966-1967 ERKI lõpetanud kunstnike 7. ühisnäitus „70+“. Näituse diapasoon on kujundusprojektidest kuni maalini.
Näitusel „70+“ osalevad: Peeter Kuutma, Jaak Soans, Tiiu Pallo-Vaik, Enno Ootsing, Malle Leis, Tõnis Laanemaa, Kristi Laanemaa, Tõnu Lauk, Maile Grünberg, Kristiina Kaasik, Jüri Arrak, Malle Lauk, Ivi Laas, Maire Morgen Hääl, Helle Vahersalu, Aleksander Igonin.

Nooruse keldrikorruse ruumides avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) maalingute osakonna IV kursuse näitus „Eilsest vajunud“, mis on paralleelväljapanek esimesel korrusel eksponeeritava näitusega „70+”.
TKK maalingute osakonna õppejõud Helle-Reet Paris kaasas oma tudengid projekti, kus ta koos kunagiste kursusekaaslastega osaleb näitusel, millel puudub ühine nimetaja. Iga näitusel osalev kunstnik ja teos on eri nägu ning eri tegu. Sama põhimõtte järgi on koostatud ka tudengite näitus „Eilsest vajunud”. Sellest tulenevalt on galeriis harukordne võimalus võrrelda ja analüüsida kahe erineva põlvkonna kunstiteoseid ühel ajal ja ühes kohas.
Ühisnäituse tulekust said tudengid teada rohkem kui pool aastat tagasi. Alates sellest ajast on kõigi autorite ideed kogunenud, settinud ja leidnud visuaalse väljundi. Tulemus jõuab nüüd galeriis kunstihuvilisteni. Väljapaneku pealkiri „Eilsest vajunud“ viitab protsessile, kus noored kunstitudengid esitavad omanäolisi teoseid, mis kulmineeruvad ühiseks näituseks.
Näitusel „Eilsest vajunud“ on esindatud järgmised autorid: Johanna Mudist, Liisa Õunloo, Liis Leegen, Kristiina Kullus, Heiki Arge, Karin Ojaste, Margret Paide, Mirjam Hinn, Maria Evestus, Mikhail Stashko, Kadri Lipping, Vitaly Makurin.

Näitused jäävad avatuks 17. novembrini. Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud K-P 11-18. Näituste külastamine on tasuta.


Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht