Välja piiritlemine: kus kohtuvad uurija ja uuritav

Neljapäeval, 28. novembril 2013, algusega kell 9.15 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi saalis (Vanemuise 42) Akadeemilise Rahvaluule Seltsi kogumiskonverents "Välja piiritlemine: kus kohtuvad uurija ja uuritav".Välitööpraktikate analüüsile pühendatud konverentse korraldab Akadeemiline Rahvaluule Selts juba alates 2003. aastast iga-aastaselt.

Kogumiskonverents on alati olnud foorumiks, kus kohtuvad erinevatest institutsioonidest pärinevad välitöö-meetodit rakendavad uurijad ning otsivad lahendusi välitöödelt pärinevate uurimismaterjalide loomise ja kasutamisega seotud probleemidele.

Selleaastase konverentsi üldteema “Välja piiritlemine: kus kohtuvad uurija ja uuritav” küsib selle järele, milline on see mõtteline väli, kus osapooled kohtuvad, ja kes paneb paika selle mängureeglid? Mismoodi mõjutab välitöid tegev uurija uuritavat kogukonda ja isikut? Missugustesse ohtlikesse olukordadesse võib välitöid tehes sattuda?

Konverentsi järel (kell 17) toimub Mall Hiiemäe raamatu “Endis-eesti elu-olu V. Lugemispalu kodusest ja perekondlikust elust” (Eesti Rahvaluule Arhiivi Toimetused, 30) esitlemine.

Konverentsi korraldavad Akadeemiline Rahvaluule Selts ja Eesti Rahvaluule Arhiiv.

Kava ja teesid: http://www.folklore.ee/rl/inste/ars/kogumiskonv.html

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht