Panso Päevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum tähistab traditsiooniliste Panso Päevadega tuntud teatrimehe Voldemar Panso 93. sünniaastapäeva.

Reedel, 29. novembril kell 15.30 esitleti juba XVI raamatut muuseumi ajaloosarjast ELAVIK – „Ela hästi, Tont!“. Laupäeval, 30. novembril kell 12.00 saab muuseumi sinise laega saalis vaadata Virve Aruoja dokumentaalfilmi Pansost – „Teatri vang“.

Näitleja Toomas Tondu 125. sünniaastapäevaks valminud raamat „Ela hästi, Tont!“ on koostatud Toomas Tondu kirjade ja mälestuste põhjal ning tutvustab noorelt surnud näitleja teatriteed ja ühiskondlikku tegevust, mis raske haiguse tõttu jäi lühikeseks.

Raamatu pani kokku Simmo Priks. Kujundus Kadi Pajupuu. Kirjastaja SE&JS.

Lavakunstikooli II lennu lõpetajatega asutas Panso 1965. a oma teatri – Noorsooteatri. Tänaseni on näitlejatena tegevad Luule Komissarov, Tõnu Mikiver, Marje Metsur, Tõnu Tamm, Iivi Lepik jt. Avatud vestlusringis tulevad jutuks nii lavakooli aastad, õpetaja Panso kui ka edasine teatritegevus. Anne Tuuling meenutab: „Noorsooteatri algusaastad oli aeg, kus me olime kõik võrdselt ilusad, andekad ja noored. Nii tundub see vähemalt praegu, tagantjärele.“

http://www.tmm.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht