AHHAA kutsub robootikapäevale

Laupäeval, 30. novembril 2013 kutsub Teaduskeskus AHHAA kõiki AHHAA robootikapäevale, kus saab võistlemas näha 250 parimat Eesti ja Läti noort robootikut ning pealtvaatajad saavad töötubades ka ise roboteid meisterdada.

AHHAAs toimub Eesti ja Läti FiRST LEGO League poolfinaal, mille alateema on sel korral „Looduse raev“. Võistkonnad peavad programmeerima robotid, mis tegelevad looduskatastroofide päästetöödega. Robotid toimetavad inimesteni toiduvarusid ja vett, abistavad kannatanuid, ehitavad üles maju ning toimetavad hädaliste juurde kiirabi.

Päev otsa vältaval võistlusel võtavad 9-16-aastased koolinoored omavahel mõõtu robotimängus ja meeskonnatöös, disainivad roboteid ning esitavad žüriile oma projekti. „AHHAAs on õpilastel võimalik näidata, mida nad oma robootikaringis on õppinud ning võistelda teiste omavanustega,“ ütles MTÜ Robootika koolirobootika projektijuht Ramon Rantsus.

AHHAA keskusesse on laupäeval üles seatud neli võistlusväljakut ning neli harjutusväljakut. Pealtvaatajatel on erakordne võimalus näha ka uhiuusi Mindstorms EV3 roboteid ning lisaks saab ise osaleda robotite programmeerimise töötubades. Jalgpallišõuga esinevad humanoidrobotid nimega Nao ning publik saab vaadata robotite teemal valminud teadusteatri etendust.

AHHAA robootikapäev algab Tartus AHHAA Teaduskeskuses (Sadama 1) laupäeval, 30. novembril kell 10 ning seda pääseb vaatama AHHAA piletiga. Kõigi piletiostjate vahel loositakse välja AHHAA meeneid ning Robomiku veebipoe kinkekaart.

FIRST LEGO League (FLL) on suunatud õpilastele vanuses 9-16 aastat. Programmi eesmärk on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Võistluse meeskonnad võivad koosneda kuni kümnest kooliõpilasest ja vähemalt ühest juhendajast.

Võistluse ajakava leiab siit: http://www.ahhaa.ee/events_category/tartu-sundmuste-kalender/?id=15343

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht