Eesti Keraamikute Liidu näitus “80 tassi” HOP galeriis

Neljapäeval, 9.jaanuaril kell 17 avatakse HOP galeriis Eesti Keraamikute Liidu näitus "80 tassi".

2013. aasta oli Eesti keraamikakunstnikele  tähtpäevaderohke – täitus 90 aastat ajast, mil Eestis oli esimest korda võimalik saada professionaalset keraamikaharidust ja 20 aastat Eesti Keraamikute Liidu loomisest. Selle tähistamiseks korraldas Eesti Keraamikute Liit Paldiskis, Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis näituse “80 tassi”. Näitus rändas edasi Keilasse, Harjumaa Muuseumisse. Nüüd on seda võimalik näha ka Tallinnas, HOP galeriis.

Näitusest võtavad osa kõik Keraamikute Liidu liikmed – 80 professionaalset keraamikut oma unikaalsete autoritassidega. Oma mitmekordsel juubeliaastal olime koos ühel näitusel nagu tassid riiulis – erinevad, aga samas ka sarnased.

Tass iseloomustab vahetult oma loojat, ta on olnud keraamikute firmamärk läbi aegade. Tassis peegeldub tegija esteetika ja tehnilised oskused ning aeg , milles ta loodi. See on väikevorm, mis jõuab kõige vahetumalt kasutaja käte vahele. Lemmiktassis aurav kohv äratab meid igal hommikul, teetass uinutab õhtul. Võõrast tassist maitseb jook teisiti. Oma käepärasel tassil on jõud sees ja see kandub üle ka sisule.
Parafraseerides – näita, milline on Sinu tass ja ma ütlen, kes Sa oled!

Näitusel saab näha tasse, mis on loodud just sellele näitusele ja tasse, mis on valminud üle 30 aasta tagasi. Seega annab juubelinäitus hea võimaluse tutvuda nii erinevate kunstnike käekirjaga kui ka ülevaate ühe väikevormi ja tarbeeseme muutumisest aastate jooksul.

Näituse kuraatorid : Tiina Kaljuste, Kärt Seppel, Anu Soans.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht