Kunstist oma sõnadega

Laupäeval, 18. jaanuaril tähistab Tampere Maja galerii oma 15. sünnipäeva. Tampere Maja galerii avati 1999. aastal ehk 15 aastat tagasi. Juubeli puhul käivitub terve aasta pikkune programm "Kunstist oma sõnadega". Idee on lihtne: üks kunstihuviline esitleb ühel päeval näitust teistele kunstihuvilistele. Esimene kunstigiidipäev toimub laupäeval, 18. jaanuaril kell 11?15. Giidi esitlust saab kuulata tasuta ja kõik huvilised on teretulnud.

Esimese näituse esitlejaks on 17-aastane Tartu Kunstikooli õpilane Jelizaveta Voitehhovits. Ta esitleb fotograafi Emil Bobõrevi praegust Tampere Majas olevat fotonäitust. Esimene kunstigiidipäev toimub laupäeval, 18. jaanuaril kell 11-15. Giidi esitlust saab kuulata tasuta ja kõik huvilised on teretulnud.

Emil Bobõrev on Moskvas sündinud, aga Soome kolinud fotograaf ja näitleja.
Tema pildid on õrnad ja ilusad. Fotograaf vaatleb Tampere piirkonda värske pilguga. Teemadeks on nii Tampere ümbruse ilusad looduskaitsealad kui ka urbaansed linnamaastikud.

Jelizaveta Voitehhovits õpib Tartu Kunstikoolis. “Fotograafia huvi tekkis mul lapsepõlves, kui mulle kingiti fotokaamera. Kunstikoolis ma veel ei ole õppinud pildistama, aga loodan, et meile õpetatakse seda. Kõige rohkem meeldib mulle pildistada maastikku,” mõtiskleb noor kunstihuviline.

Giidi valikul pole tähtis professionaalsus, vaid huvi kunsti vastu. Giidi ülesandeks on tutvuda eelnevalt näituse ja kunstnikuga ning rääkida näitusest teistele huvilistele oma sõnadega. “Kunstis ei ole absoluutseid tõdesid, iga isiklik süvenenud arusaam on õige,” arvab Tampere Maja tegevjuht Sakari Neuvonen.

Tampere Maja ei küsi galeriirendi eest raha, vaid palub üht teost oma kunstikogusse. 15 aasta jooksul on Tampere Majas korraldatud 205 näitust ning kunstikogus on üle 140 teose. Aastate jooksul on galeriis esinenud mitmed Eesti ja Soome kunstnikud.

Valik Tampere Maja galeriis esinenud Eesti kunstnikest: Anton Aunma, Ivar Põllu, Külli Suitso, Imme Viidalepp, Ilmar Kruusamäe, Eino Tali, kunstniku grupp NonGrata, Bruno Vesterberg, Mai Toom, Endel Taniloo, Leho Rubis, Andres Liivamägi, Meeri Säre, Milvi Torim, Liina Laaser, Kaido Kask, Andrus Rõuk, Tõnu Tamm, Kaire Nurk, Chintis, Ivi Arrak, Ahti Seppet, Lembit Küüts, Lea Liblik, Erki Lepik, Heli Shestakova, Kaie Shestakova, Mari Ainso, Lilli-Krõõt Repnau, Meiu Münt, Inga Heamägi, Eda Lõhmus, Toomas Altnurme, Kaire Kukk, Jaan Luik, Evelin Kuusik, Kaari Saarma, Kaie Luik, Gennadi Strelkov, Priit Pärn, Enn Põldroos, Riin Liivamägi, Anke Oks, Laila Talunik, Tõnu Kilusk, Lauri Kulpsoo, Kalli Kalde, Kaili-Angela Konno, Erki Meister, Rauli Võsandi, Rita Raave, Evelyn Reeman, Pille Johanson, Liisi Lees-Leesmaa, Okeiko, Billeneeve, Pusa, Andrus Kasemaa, Andrus Raag, Maari Soekov, Eva Jakovits ja Epp Margna.

Bobyrevi näitus jääb avatuks 2. veebruarini. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kl 9-18 aadressil Jaani 4. Näituse külastamine on tasuta! Tere tulemast!

SA Tampere Maja

Jaani 4, Tartu 51007

+372 738 6300

+372 56 453 822

www.tamperemaja.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht