Lavastuse „Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale“ lisaetendused

Veebruaris toimuvad menuka lavastuse „Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale“ lisaetendused. 1. veebruaril kell 19 Rakvere teatris ning 23. veebruaril kell 17 ja 20 Salme Kultuurikeskuses.


 
Üllar Saaremäe ja Jaanus Rohumaa kohtuvad üle kümne aasta taas laval – et ellu viia 20 aasta tagune unistus, mida nad on jaganud juba teatrikoolist saati. Lavastuses “Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale” äratavad Saaremäe ja Rohumaa ellu ühised mälestused ja rändavad seekord Indiasse.  

Üks mees on kaduma läinud ning teine sõidab teda otsima. Ootamatult peab kõrge riigiametnik Felix minema jahedast Tallinnast lämbesse Indiasse, kus leidub nii peent ilu kui räpaseid nurgataguseid. Mis peamine, seal elab ka tema vana sõber. Näidendis elustuvad ja põimuvad tänapäeva reaalsusega iidsed muinasjutud, Tagore luuletused ja Siddhartha legend virgumise otsinguist. “Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale” on ajatu lugu sõprusest ja armastusest, kaotamisest, eksimisest ja kohale jõudmisest.
Lavastuse idee sai Jaanus Rohumaa sõnul alguse juba paarkümmend aastat tagasi: “Siddhartha lugu on olnud minu ja Üllari  jaoks oluline teatrikoolist saadik. Aeg-ajalt oleme me selle lavastamisest omavahel rääkinud, sest see on jätkuvalt väga tähtis materjal. Vahepeal oleme me 20 aastat enda elu elanud ja võidelnud ja proovinud ja üritanud ja saavutanud ja käinud läbi erinevatest keerdkäikudest. /…/ Ja siis me küsisime endalt, kas me nüüd oleme kohale jõudnud. Ja kui me oleme kohale jõudnud, siis kuhu me oleme kohale jõudnud. Ja kas see on see, mida me püüelnud oleme. Kõigi nende küsimuste pealt sündis üks näidend. See näidend on nüüd valmis.”

Oma teatrikarjääri algusest saadik on Jaanus Rohumaa ning Üllar Saaremäe mõne aja tagant kokku tulnud, et astuda publiku ette ühisloominguga. Aja jooksul on nad koostanud ning ette kandnud kolm väga menukat luulekava: “Armastus ja surm” (Juhan Viidingu ja Doris Kareva luule põhjal, 1992), “Eluküsimus” (Juhan Viidingu luule põhjal, 1997) ning “Mandragora” (Doris Kareva luule põhjal, Tallinna Linnateater 2003). Seekord ei ole tegemist luulekavaga, vaid ärkamisega ühes osas. Minnakse kaugele. Päris algusesse ja seejärel lõppu.

“Siddhartha ehk Tema, kes jõudis kohale”

Tekst Kaarel Kuurmaa ja Jaanus Rohumaa / Lavastaja Jaanus Rohumaa ja Üllar Saaremäe / Kujundus Mae Kivilo ja Gabriela Liivamägi  / Heli Kostja Tsõbulevski ja Külli Tüli / Valgus Priidu Adlas. 

Osades Üllar Saaremäe (Rakvere teater), Jaanus Rohumaa  ja Kristiina-Hortensia Port.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht