Jäine väljakutse

Eesti Meremuuseum avab Paksus Margareetas näituse "Jäine väljakutse".

Paksu Margareeta suurtükitorni näitus “Jäine väljakutse” viib vaataja polaarretkele. Näitus koosneb kahest osast: National Geographicu fotograafi Paul Nickleni fotoseeriast “Polar Obsession” ja Eesti polaarränduri Timo Palo retke Põhjapooluselt Teravmägede saarestikku kirjeldavast väljapanekust. Näituse avamisel esitletakse ka Timo Palo raamatut “Jäine teekond. Omal jõul põhjapooluselt maismaal”.

End polaarse eluslooduse suursaadikuks nimetav Paul Nicklen kasvas üles Põhja-Kanadas, väikeses inuiti kogukonnas. Täna rändab ta oma ekspeditsioonidel maailma otsa, et teha harukordseid lähivaates fotosid polaarsetest liikidest, nende eluviisidest ja  paikadest.

Näitusel on eksponeeritud ligi 60 Nickleni erakordset kaadrit, kust peegelduvad polaarloomade iseloom ja käitumine ning nende jäise maailma habras keskkond. Fotosid täiendavad Nickleni mõjusad kommentaarid.

Näituse “Jäine väljakutse” teine osa põhineb Eesti polaarränduri Timo Palo polaarmatkal põhjapooluselt Teravmägede saarestikku. Fridtjof Nanseni ja Hjalmar Johanseni 1895. aasta retke eeskujul suundus Timo Palo koos norralase Audun Tholfseniga enam kui sada aastat hiljem põhjapooluselt Teravmägede suunas, et see teekond esmakordselt ainult inimjõul ja kõrvalise abita lõpuni läbida. 22. aprillist kuni 3. juulini 2012 kestnud polaarretk läheb kirja 2014. aasta Guinnessi rekordite raamatusse.

Näitusel  saab aimu, mida tuli sel ekstreemsel 1620 km pikkusel teekonnal kogeda – alates ebakindlast jalgealusest, näljast ja pakasest kuni jääkaru rünnakuni. Väljas on ekspeditsiooni varustus, teiste seas ka telk ja meresüst Kolakas. Süsta saab katsuda ja sinna sisse istuda! Samuti on võimalik minna telki, pugeda magamiskotti ja kuulata, kuidas tuul karutara nöörides vihiseb ja jää praksub.

Näituse avamisel esitletakse ka Timo Palo raamatut “Jäine teekond. Omal jõul põhjapooluselt maismaal”. See on enam kui 300 lehekülge mõtteid, tundeid ja mälestusi, koos paljude piltidega.

Näitusele on loodud ka haridusprogramm erinevatele kooliastmetele, lisaks toimuvad kolme kuu vältel mitmed temaatilised sündmused.
Näitus jääb avatuks kuni 27. aprillini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht