Viimast nädalat Võru Linnagaleriis

BORIS ŠESTAKOVI isiknäitus “Päikest ja Kuud”.
Näitusele “Päikest ja Kuud” välja valitud küllaltki erinevate tööde ühiseks nimetajaks on pildil kujutatud Päike ja (või) Kuu – seda siis vahetult või kaudsemal viisil.
Mõistagi on nimetatud taevakehad, ka neid otseselt kujutamata, elu ja loomingu põhjustajatena iga kunstiteosega vahetult seotud. Näituse töödesse jäid nad aga peale teatud kindlatel põhjustel. Igal pildil on oma lugu ja jutt. Vahel ka muistne lugu ja muinasjutt. Sündmused neis juttudes leiavad aset nii ööl kui päeval ning sageli on Päike ja Kuu korraga kohal.
Ma ei ole küll pidanud vajalikuks oma töid kunstivoolude järgi liigitada, sest erinevad lood kallutavad tulemust kas ühele või teisele poole. Kui aga peab ühe nime leidma ja kuna taustaks on olnud reaalne juhtum, siis nimetan oma loomingut muinasrealismiks.
Tihti öeldakse inimestele midagi head soovides “Päikest!”. Kuu ei ole küll nii soe ja ere, kuid asub meile palju lähemal ja mõjutab tugevalt me elamist oma vaiksel moel. Kas või näiteks öid valgustades. Seepärast võib samamoodi head soovides öelda ka “Päikest ja Kuud!”, eriti nüüd peale aastavahetust ja uues valguse ootuses.
/Boris Šestakov/

Kunstnik Andrus Kasemaa isikunäitused on olnud Eestis, Soomes, Slovakkias, Rootsis ja Austraalias. 1991 pärjati ta Ants Laikmaa nimelise pastellipreemiaga, 2004 – Ado Vabbe preemiaga, 2008 – Anto Starkopfi preemia ning 2009 rahvusvahelise joonistuste näituse „Manu propria“ diplomiga. Kunstnik Andrus Kasemaa töid saab näha: http://www.kasemaa.ee/andrus/

KÄLINA SAVKA maalinäitus “Värv ja figuur”
Värv ja figuur
Voolab, lihtsalt voolab…
…………………..lummab, stopp!
Tunneb, tajub,
Tajub ja peatub ja tunneb!
Tahab kuulda, kuula! Ei! Vaata, vaata ja näe!
…see seguneb- punane ja sinine ja…
Ühineb seal  sügaval.
valgus, iha
……………armastus!
Kuss.

Kälina (kunstnikunimi) on värske TÜ lõpetanud maalitudeng, kes lisaks loodusmaalidele ihkab värvideküllaseid ekspressiivseid ja suuremöötmelisi teoseid, mis valmivad lähtuvalt hingeseisundist, ta leiab, et vävid ja meeled on omavahel tugevalt seotud ning tihti on parim viis enda korrastamiseks värvidega mängimine, samas pöörab ta rõhku fantaasiaks jäävale ruumile ja kolmemõõtmelisusele, mis on mõeldud publikule enese teosesse mahutamiseks.
Varem Kälina Kõva nime all maalinud, nüüdne Kälina Savka, on sündinud 1989 a Viljandis, lõpetanud Tarvastu Muusika- ja Kunstikooli 2006. aastal ja täiendanud end Tartu Ülikoolis maalikunsti erialal, mis lõpetatud 2013.

Näitused jäävad avatuks kuni 14. veebruarini 2014.

Alates 19. veebruarist Võru Linnagaleriis UUS NÄITUS:
INGMAR MUUSIKUS’e fotonäitus „Lõuna-Eesti – elu kahe maailma piiril. Kogukonnad“
Näitus valmib koostöös ajakirjaga National Geographic Eesti.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht