Ajaloolaupäevak “Liivimaa kuningast” hertsog Magnusest

Järgmine ajaloolaupäevak sarjast „Reetur või kangelane?“ toimub laupäeval, 22. veebruaril kell 13 Maarjamäe lossis. Ajaloodoktor ANDRES ADAMSON räägib "Liivimaa kuningast" hertsog MAGNUSEST.  

Andres Adamson on uurinud nn Liivimaa kuninga hertsog Magnuse elulugu põhjalikult ja kirjutanud temast oma doktoritöö. Ajaloolaupäevakul vaadeldakse põhjalikumalt nii hertsog Magnuse isikut kui ka elukäiku. Eelkõige aga tema rolli siinmail Liivi sõja päevil, mil väga suur osa liivimaalasi sidus Magnusega lootuse sõda võimalikult kiiresti lõpetada ja säilitada sõtta sekkunud naaberriikide kiuste varasemast omariiklusest nii palju kui võimalik.
 
Järgmine ajaloolaupäevak toimub 22. märtsil 2014, mil räägitakse Johann Reinhold von Patkulist.
 
Maarjamäe lossi kinosaalis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos, mis vajavad täiendavat uurimist ning on atraktiivsed ja huvipakkuvad ka avalikkusele. Seitsmenda loengutesarja läbivaks teemaks on „Reetur või kangelane?”. Loengusarja raames tutvustame Eesti ajaloos tähelepanuväärset rolli mänginud vastuolulisi isikuid, keda on eri aegadel või erinevate osapoolte poolt ülistatud ja kangelaseks peetud või reeturiks kuulutatud. Kõik vaatluse all olevad isikud on tänase rahvusriigi vaatenurgast pigem negatiivse tähendusega, kuid ajaloolise objektiivsuse huvides on oluline mõista, millised olid nende isikute tegutsemismotiivid ning tulevikunägemus. Kas tegemist oli kaasajooksikute, reeturite ja eestlaste kui rahvuse hävimist soovivate võimuesindajate või visionääridega. Loengusari näitab ilmekalt, kuivõrd muutuv võib olla hinnang ühe inimese tegevusele sõltuvalt ajast ja hindajast. Loengusarja jooksul tutvustavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning annavad hinnangu eri ajastu võimuesindajate tegevusele.
 
Ajaloolaupäevakud toimuvad kord kuus laupäeviti algusega kell 13 Maarjamäe lossi kinosaalis (Pirita tee 56).  Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.
 
Võimalik on külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid: avatud on Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE“, Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“ ja Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus “MIRAAÞID. Mood vabariigi aastapäevaks.”

Muuseum on avatud K-P kell 10-17.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht