Tartusse jõuab teine sats teatritudengite monolavastusi

Kolmapäeval, 26. veebruaril kell 18 etendub Tartus Genialistide klubis veel kolm Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilaste monolavastust. Seekord astuvad monotulle Fatme H. Leevaldi «Amy», Kristjan Lüüsi «Liblikas noateral» ja Liina Leinbergi «Neptuuni mõjul». Pärast etendusi toimuvat arutelu juhivad Karl Edgar Tammi ja Kristo Veinberg.

Fatme H. Leevaldi  «Amy» keskendub igale naisele tuttavale olukorrale, kus teha on liiga palju ja aega liiga vähe. Kas peategelane julgeb või tahab juba mitmendat korda samasse olukorda astuda? Kui palju mõtleb ta oma välimusele ja kui palju sellele, mida öelda? Kuidas seekord läheb? Amy aeg on igatahes kätte jõudnud.

Ka Kristjan Lüüs küsib oma monolavastuses «Liblikas noateral» tuttavaid küsimusi, aga lisab sinna ka huvitava nüansi. Kuidas sa ütled teadlikule inimesele, et tal on ainult üks elu – üks nöörijupp, mis kunagi saab läbi lõigatud? Aga kuidas suhtuda sellesse, kes seda nööri jupitab?

Liina Leinbergi «Neptuuni mõjul» puudutab usklikku, kelle uks põhineb seisukohal, et inimese iseloomu ja käitumist mõjutab taevakehade asend, et planeedid saadavad välja võnkeid, mis inimesi mõjutavad. Ta usub Neptuuni mõju. Kuigi «Neptuuni mõjul» ei ole sugugi tema lugu, kuid see poleks ilma temata kunagi aset leidnud.

Eelmisel kuul väge menuka alguse saanud sari «MONOlava» toob kuni maikuu lõpuni igal kuul Tartusse kultuuriakadeemia 10. lennu näitlejatudengid. Igal korral tuuakse publiku ette 3–4 monolavastust. Paljud neist sünnivad koostöös Drakadeemia värskete dramaturgidega. Iga lavastuse keskmine pikkus on pool tundi.

Järgmisi kultuuriakadeemia üliõpilaste monolavastusi näeb Tartus 27. märtsil, 29. aprillil ja 28. mail. Kõik etendused toimuvad Genialistide klubis ja on vaatajatele tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht