Teatrifestival Baltoscandal otsib Lääne-Virumaalt pärit inimesi lavastusse

2. - 5. juulini Rakveres toimuv rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal kuulutab välja vabatahtlike näitlejate otsingu Portugali lavastajateduo Ana Borralho ja Jo?o Galante lavastusse „Atlas“, mida mängitakse festivali kahel esimesel päeval. 2011. aastal Lissabonis esietendunud „Atlast“ on taasloodud paljudes maailma riikides alates Šveitsist ja Sloveeniast ning lõpetades Brasiilia ja Soomega. Nüüd on kõigil esinemisjulgetel läänevirumaalastel võimalus selle suurlavastuse kodumaises variandis oma hääl kuuldavaks teha, teater taas poliitiliseks ruumiks muuta ning kunst ja elu ühendada.

„Atlas“ on motiveeritud usust, et kunstil peab olema ühiskonnas aktiivne roll. Laval on 100 erinevas vanuses ja eri elualade inimest, kes oma ühiskondlikku positsiooni deklareerides loovad koos omalaadse atlase, mis kaardistab meie sotsiaalsete sidemete keerukaid läbipõimumisi. Nii nagu kreeka mütoloogiast tuntud Atlas oli määratud seisma maal ja hoidma oma õlgadel taevast, seisavad need sada inimest laval ja kannavad oma õlgadel kogu kodumaakonda. Igaüks on kunstnik. Koos oleme revolutsioon.

Lavastuses osalema on oodatud kõik teatrihuvilised ning esinemisjulged naised ja mehed Rakverest ning Lääne¬-Virumaalt. Varasem lavakogemus pole vajalik. „Atlase“ etendused Baltoscandalil toimuvad 2. ja 3. juulil, proovid algavad 25. juuni õhtul ning toimuvad järgneva nädala pärastlõunatel ja õhtutel.

Lavastuses osaleda soovijatel palume enne 1. juunit 2014 registreeruda meiliaadressil atlas@rakvereteater.ee. Kirjutage meile oma nimi, vanus, amet  ja kontaktandmed.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht