Tartu Kõrgema Kunstikooli näitus “Essents”

Galeriis Noorus avati kõigi Tartu Kõrgema Kunstikooli seitsme osakonna tegevusvaldkondi kajastav näitus „Essents“. Näituse avamisel 11. märtsil toimub ka Just Tantsukooli õpilaste hallutsinatsioonide teemaline etendus, millega avatakse tantsukooli juubeliaasta sündmused.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse  juhatab sisse Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) vastuvõtuperioodi alguse. Kuna märts on traditsiooniliselt aeg, mil hakatakse kaaluma oma tulevasi erialavalikuid, siis pakub laiahaardeline ühisnäitus võimalust tutvuda TKKs õpetatavate erialadega.

Näitus annab ülevaate kõigist TKK erialaosakondades õpetatavatest suundadest, tutvustatakse disaini, restaureerimise ja kunstide valdkonna projekte.
Fotograafia osakond toob näitusele parima valiku eri aegadel valminud fotodest. Maalingute osakond on näitusel esindatud maalidega ning restaureerimisprojekte tutvustavate plakatitega. Meedia- ja reklaamikunsti osakond eksponeerib kursusetöödena valminud plakateid ning valikut veebruarikuisel näitusel „Nurk“ esitletud videotöödest.
Nahadisainiosakond pakub võimalust vaadata valikut disainitud aksessuaaridest ning restaureerimistöödest.
Skulptuuriosakond annab oma väljapanekuga ülevaate oma valdkonnas kasutatavatest tehnikatest ja materjalidest.
Mööbliosakond ja tekstiiliosakond näitavad galeriis tudengite ühisprojekti 5:TUFF, mille esmaesitlus toimus veebruaris Stockholmi mööblimessil ning mis septembris osaleb disainimessil Tent London. Lisaks pakub mööbliosakond võimalust tutvuda valikuga kursuse- ja lõputöödest:  restaureeritud toolid, lõputööna valminud veojalgratas, taburet jm.
Tekstiiliosakond eksponeerib esimese kursuse tudengite nägemust osakonna õppekavast. Seinale joonistub teekaart, mille tuumikuks on Tartu koos tekstiiliosakonna selle kevade projektidega: 20. aastapäeva näitus „Avatud Ateljee“ ning pikaajaliste traditsioonidega moeprojekt Mood-Performance-Tants. Siit hargnevad kiirtena viimaste aastate olulisimad punktid tudengite ja vilistlaste teekonnal – London, Stockholm, Pariis – mis on seotud nii tudengite projektide esitluste, õppereiside kui ka lõpetanute edasiõppimisega. Väljapanekut täiendavad viited autoritele ja näited kursuse- ja lõputöödest.

Galeriis Noorus etendub näituse avamisel Just Tantsukooli õpilaste tantsuline nägemus „Hallutsinatsioonid“. Etendus räägib hallutsinatsioonidest ja nende tekkepõhjustest noorte tütarlaste silme läbi ning koosneb neljast stseenist. Tegemist on Just tantsukooli juubeliaasta esimese etendusega. Lisainfo www.justtants.ee/Hallutsinatsioonid .

Alates märtsi algusest saab esitada juba ka TKK erialadele elektroonilisi sisseastumiseksameid. 

Lisainfo http://www.artcol.ee/sisseastujale/elektroonilineavaldus .

Tantsuetendus ja näituse külastamine galeriis Noorus on tasuta.

Tartu Kõrgema Kunstikooli näitus „Essents“
Avamine 11. märts kell 17
Galeriis Noorus

Näitus on avatud kuni 29. märtsini

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kl 11-18.


Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht