Y-galerii teemapäev

Reedel, 28. märtsil kell 15:00 algab Tartu kunstimuuseumis arhiivinäituse "Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad 1990-2014" raames Kaise Eiche modereeritud Y-galerii teemapäev, kus aktualiseeritakse veebruari lõpus oma pikaaegsest tegutsemiskohast välja kolinud galerii ruumiproblemaatikat.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Uute ruumide otsimisest välja kasvanud probleemide – identiteedikriis, muutunud majanduslik- ja poliitiline olukord – teemal saavad sõna kõik
osapooled: kunstnikud, korraldajad, rahastajad ja haldajad. Avatud mikrofoni taha on oma mälestusi jagama oodatud kõik soovijad.

Näitus “Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad 1990-2014” on esimene etapp Tartu Kunstimuuseumis käesoleval aastal käivitunud arhiiviprojektist “Tartu 88”.

Näituse keskmes on seitse ruumi ja üksteist galeriid, mis on valitud eesmärgiga tutvustada Tartu näitusepindu võimalikult erinevate üksikjuhtumite kaudu. Valitud näidete ühisjoontena võib nimetada vaid rohkem või vähem regulaarset näituseprogrammi ja teatud erialaste ringkondade tunnustust. Esindatud on tüüpilised müügigaleriid, näituse- ja klubilist tegevust kombineerivad ruumid ning nii koolidega seotud kui ka iseseisvad non-profit-galeriid.

Näitusel osalevad kunstnikud: Peeter Allik, Eike Eplik, Kiwa, Kalev Mark Kostabi, Ilmar Kruusamäe, Laurentsius ja A. D., Ly Lestberg, Taavi Novek, Ahti Seppet, Liina Siib, Hillar Tatar, Ago Teedema, Toomas Thetloff, tundmatu autor Näituse kujundus: Mariana Hint, Carl-Robert Kagge.

Näitusega kaasnevad kataloog, giidituurid ja näitusepaiku tutvustav publikuprogramm, mis toimub nii näituseruumides kui ka näituse ametlikus klubis Promenaadiviis (Promenaadi 5, Tartu).
Y-galerii teemapäev arhiivinäituse “Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad 1990-2014” raames. Toimumisaeg ja -koht: 28.03.2014 Tartu kunstimuuseumis (Raekoja plats 18)

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht