Taaskasutusteemalise kunstinäituse töötoad Uue Kunsti Muuseumis

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvates töötubades saavad selles osalejad näha ning kogeda, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Taaskasutusnäituse “Anna uus elu ” TÖÖTUBADE ajakava
29. märtsil kell 11.00 UUSKASUTATUD SÄRK JA KLEIT
Töötoa käigus valmib, lihtsalt ja minimaalsete jääkidega,  vanast triiksärgist või naiste varrukateta kleidist/pluusist tektsiilkott, mida saab kasutada nii poekoti kui suvise rannakotina.
Materjal (palume kaasa võtta): Vana triiksärk või naiste varrukateta kleit/pluus.
Töövahendid: harutaja või terava otsaga käärid, õmbluskäärid, niit ja nõel, nööpnõelad, triikraud, õmblusmasin.
Juhendaja: Marta Moorats
www.martacycles.com

30. märtsil kell 11.00 KÄSITSI PABERIVALMISTAMINE
Paber on üks enim kastutatavaid materjale meie ümber ja seega ka üks kõige tavalisemaid jääke – ajalehed, tunnikontrollid, tðekid,  jne.  Tavapärases mõistes jääki võib vaadelda hoopis uue ressursina ehk viia see  taas ringlusesse  ja anda talle uus elu.
Käsitsi paberivalmistamise kursusel osalejatel on võimalik ise kogeda rahustavat ja samas katsetamist täis paberivalmistamise protsessi, mille käigus valmiv paber on sobiv nii kirjutamiseks või dekoreerimiseks. Kasutame Katariina Gildi nahatöökoja paberijääke ning lisame ka Eestimaa põues leiduvaid rikkusi.
Juhendaja: Kristiine Ðpongolts

13. aprillil kell 11.00 RIIETELE VILTIMINE & VILDITUD EHTED
Vanad kindad, kampsunid, labakud jm villased esemed saavad uue elu viltimise näol. Mitmest vanast villasest esemest saab ühe uue ja omanäolise. Lisaks valmivad töötoas viltides erinevatest materjalidest rinnaehted. Kasutatakse villa, märke, pärleid, pitsi jne.
Riidele trükk, mitmest esemest ühe uue
valmistamine.
Juhendaja: Ruth Ruut

Igast töötoast osavõtuks palume ennast eelnevalt registreerida tel: 4430772 või muuseum@chaplin.ee. Grupi suurus max 15 inimest.

II taaskasutusteemaline kunstinäitus  ANNA UUS ELU
Uue Kunsti Muuseumis
6. märts – 13. aprill 2014
Esimene taaskasutusteemaline kunstinäitus toimus Uue Kunsti Muuseumis 2013. aasta kevadel. Ellukutsutud projektist sai väga suuremahuline ning populaarne ettevõtmine. Samuti selgus, et väga palju kunstnikke nii Eestis kui mujalgi kasutavad oma loomingus taaskasutusmaterjale, andes sellega uue elu äraviskamisele kuuluvatele või leitud esemetele.
Taaskasutusteemaline kunstinäitus toob vaatajateni loodussõbraliku maailmavaate ning üllatab ka ootamatustega, et kus ja kuidas on võimalik erinevaid materjale ja esemeid taaskasutada. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Tänapäeval on raske mitte puutuda igapäevaselt kokku prügiga. Igasugune tarbimine eeldab ka rohkemal või vähemal määral prügi teket. Selleks, et hoida meie elukeskkonda inimväärsena ja säästa loodusressursse, tuleb jäätmete tekkimist nii palju kui võimalik vältida ning tekkinud jäätmed keskkonnasõbralikult koguma ja käitlema.
Seekordsel näitusel osalevad kunstnikud Soomest Susanna Autio, Sami Leutola , Anu Miettinen , Anne Marjut Pehkonen, Riitta Oittinen, Minna Soraluoma , Eliisa Sorvali, Venla Takkinen , Tiina Valkeapää ja Vinha-Jonna.
Eestit esindavad: Maris Aare, Veiko Aedma, Peep Gorinov, Evelyn Hints, Eldar Jakubov, Ivar Kaasik, Kadri Kangilaski,  Erki Kasemets, Virve Kiil, Tiiu Kirsipuu, Liisa Kruusmägi, Tanya Kuusik , Mari Kõrgesaar, Urmas Lüüs, Merlin Lõiv, Marta Moorats, Anne Metsis, Piret Mägi, Kaire Nurk, Marju Nurk,  Karin Ojaste, Erika Pedak, Per William Petersen, Aili Raudsepp, Margus Rebane, Margus Tiitsmaa, Ain Toim,  Eve Vetemaa, Vuhti maja galerii, Ivar Sakk, Kristiine Ðpongolts.

Näituse koostajad: Marie Soosaar-Virta, Vaiko Edur.
Näitust toetavad: Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallink ja Eesti Moekunstnike Ühendus.

www.mona.ee | muuseum@chaplin.ee | T: 4430772

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht