Vene Kunstnike Ühenduse Kevadnäitus Vene Kultuurikeskuses

Tallinna Vene Kultuurikeskuses on avatud Eestis tegutseva Vene Kunstnike Ühenduse ”Kevadnäitus”. Ekspositsioonil osaleb 46 kunstnikku 47 teosega, esindatud on kujutava kunsti žanrid skulptuur, graafika ja maalikunst. Näitusel võib näha Eesti tuntud autorite loomingut.

 
Näitus “Kuldne sügis Puškini kaitsealas” 
 
2013 oktoobril viidi Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi ja Vene Föderatsiooni Kultuuriministeeriumi  koostööprogrammi 2012-2014 raames läbi plenäärprojekt Eesti kunstnikele Pihkva oblastis asuva  A. Puškini loodus-maastiku looduskaitsemuuseumis.
Rahvusvahelisel vabaõhumaalimisel Mihhailovskojes osales kaheksa Vene Kunstnike Ühendusse kuuluvat Eesti kunstnikku.
Ajavahemikul 07.10.-23.10.2013 hingasid Eesti vene kunstnikud vene kuldse sügise õhku, muuseumi töötajate saatel sõideti looduskaitseala erinevatesse nurkadesse, peamine aga – kirjutati etüüde: maaliti innustatult Mihhailovskoje ja Trigorski vaateid kuldsel sügisel.
Vabaõhumaalimise tulemusel valmis enam kui 70 tööd. Parimad neist jäid muuseumi fondi ja ligi 50 tööd on välja pandud antud ekspositsioonil Eestis.
Töödel on kujutatud Puškini looduskaitseala erinevaid kohti: mõisaarhitektuuri, kohalikke maastikke sügisel.
Esimene vabaõhumaalimine Puškini looduskaitsealas toimus kevadel 2012 a. ja plenääri kunstitöid näidati Tallinna Vene Kultuurikeskuses 2012. aasta novembris ning Eesti Vabariigi Parlamendis 2013. aasta jaanuaris.
2013. aasta oktoobri plenääri 40 parimat tööd näidatakse näitusel „Kuldne sügis Puškini kaitsealas” ajavahemikul 11.04. – 10.05.2014 . Näitus  toimub Tallinna Vene Kultuurikeskuse esimesel korrusel.
 
 Vene Kunstnike Ühendus Eestis eksisteerib loomingulise ühendusena 1998. aastast. Kunstnike ühendusse kuulub 83 professionaalset kunstnikku, kelle seas on mitmeid nii Eesti Kunstiakadeemia kui ka vene professionaalsete kunstikoolide lõpetanuid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht