Eesti Sõjamuusemis avati maalinäitus Afganistani missioonist

Esmaspäeval avati Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri Muuseumis veteraninädala raames kunstnik Maarit Murka näitus. Väljapanek kajastab stseene ja emotsioone, mida kunstnik koges 2013. aastal Afganistanis missioonil oleva Estcoy-16 jalaväekompanii paarinädalase külastuse jooksul.

 
Eesti Sõjamuuseumi direktor Kristjan Lutsu sõnul on Maarit Murkal olnud muuseumiga varasem pikaajaline koostöö, mis päädis nüüd temaatilise näitusega.
 
Näitus jääb meie majas avatuks kuni Võidupühani. Siis lähevad kõik maalid heategevuslikule oksjonile.
 
Lisaks kusnstinäitusele tutvustati kohaletulnutele ka internetipõhist veteranide ankeeti (veteran.esm.ee),  mille vahendusel erinevatel missioonidel osalenud Eesti sõjamehed saavad oma mäelestusi talletada. Juba on selle vahendusel oma mälestused talletanud kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, kes osales ka maalinäituse pidulikul avamisüritusel.
 
1919. aastal asutatud Eesti Sõjamuuseum taastati 2001. aastal Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri Muuseumi nime all. Muuseum tegeleb Eesti sõjanduse ajalooga seotud esemete ja materjalide väljaselgitamise, kogumise, säilitamise, uurimise ja üldsusele vahendamisega. Samuti sõjaajaloolise uurimistööga ning arendab rahvusvahelisi sidemeid teiste vastavate institutsioonidega.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht