Kunsti täis päev Luunjas

24. aprillil avatakse Luunja alevikus kaks näitust, algusega klell 16 avab Luunja vallavalitsuse ruumides oma maalide näituse  harrastuskunstnik  Svetlana Pärn ja mõni tund hiljem klell 19  on võimalik galeriis Meie Aja Kangelane tutvust teha Peeter Lauritsa fotoloominguga. Lauritsa näitus kannab nime  Mattise Martüürium.

Svetlana Pärn elab Luunja vallas, Lohkva külas. Harrastuskunstnik  hakkas maalima kolm aastat tagasi, talle meeldib maalida loodust ja samas naudib ka abstrakset kunsti.
Peeter Lauritsa näituse puhul  on tegu on 16. sajandi fotograafilise koomiksiga keskaegsest Tallinnast.
Talupoeg Mattis põgeneb oma Riisipere mõisniku Uexkülli ülekohtu eest Tallinnasse. Nigul, kes tegelikult on Mattise vend, aitab tal ennast sisse seada. Uexküll laseb oma sõjasulastel Mattise kinni võtta ja piinab ta surnuks. Tallinna Raad vahistab Uexkülli, mõistab kohut ja langetab surmaotsuse. Uexküll ei usu oma kõrvu, et sõnakuulmatu matsi mahalöömist võiks panna süüks. Aadlik on sattunud Tallinna linnavõimude ja rüütelkonna majanduslike intriigide ohvriks. Sõjasulased, kes tegelikult on rüütelkonna mehed, tahavad Uexkülli Võllamäel vabastada. Raad näeb plaani läbi ja hukkab Uexkülli linnaväravate vahel.
Svetlana Pärna maalinäitus on Luunja vallamajas avatud juuni lõpuni, Lauritsa näitust saab Luunja Kultuuri-ja Vabaajakeskuse galeriis Meie Aja Kangelane vaadata mai lõpuni. Toetab Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht