Tartu Ülikooli muuseum kutsub täna õhtul äsjaavatud näitust uudistama

Täna, 25. aprillil on Tartu Ülikooli muuseum avatud tavapärasest lahtiolekuajast kauem - kuni kella 20-ni on võimalik uudistada kell 14 avatavat muuseumi aastanäitust "PEA ASI: maailm õlgadel". Näitusel on kohal nii näituse kuraatorid kui ka Tartu Ülikooli arstitudengid, kes jagavad vastuseid peaga seotud küsimuste ja probleemide kohta.

Meditsiiniteemaline näitus “PEA ASI: maailm õlgadel” räägib nii erinevatest meeleelunditest, näost ja miimikast kui ka organitest, mida erinevalt loomariigi esindajatest inimesel ei ole või mille funktsioone inimesed tunnetada ja kasutada ei oska. Muuseumi meditsiiniajaloo kogudest saab näitusel näha haruldasi esemeid nagu Immanuel Kanti ning Ludwig van Beethoveni koljumulaa?e, samuti on eksponeeritud ajaloolised õppevahendid ja teadusinstrumendid ning käsitlemist leiavad oma vastuolulisuse tõttu kaasajal tahaplaanile jäänud teadussuunad nagu inimrasside uurimine ja frenoloogia.
Ajalooliste esemete kõrval pakutakse külastajale mitmeid interaktiivseid lahendusi, mis võimaldavad otsida oma näost pärilikke tunnuseid, mõõta silmade vaatevälja ulatust, kontrollida tasakaalumeelt ja palju muud põnevat.
Näituse raames toimuvad erinevad teemakuud: mai on pühendatud pea kaitsmisele, juuni ilule, juuli pärilikkusele, august ajule, september kõrvadele, oktoober silmadele, november suule ning detsember ninale.
Lisaks kaasnevad näitusega ka 1.-9. klassidele suunatud haridusprogrammid, mille käigus uuritakse läbi interaktiivsete tegevuste pea sisemust, aju, meeli ja pärilikkust.
Alates tänasest saab muuseumi Morgensterni saalis näha näitusest “PEA ASI: maailm õlgadel” inspireeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna gobeläänvaipade näitust ?Vähem loba, rohkem tegusid?. Kunstitudengite töödes väljenduvad inimfiguurid ja portreed ning läbi tööde otsitakse vastuseid küsimustele iluideaalide, kehtivate normide ja välise ning sisemise vastandumise kohta.  Näitus on avatud kuni 30. maini.
Näituse kuraator on TÜ meditsiiniajaloo lektor Ken Kalling, projektijuht Terje Lõbu (TÜ muuseum), kujunduse on teinud OÜ Ruumilabor (Andres Labi, Janno Roos) ja graafilise disaini Tuuli Aule.
Näituse valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, SA Tartu Ülikooli Kliinikum ja Lundbeck Eesti.
Näitus  jääb Tartu Ülikooli muuseumis avatuks kuni 2014. aasta lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht