Tippjuhid arutlevad doktorikraadiga töötaja perspektiive avalikus sektoris

6. mail kohtuvad Tallinnas Tartu ülikooli korraldataval seminaril „Doktorikraadiga töötaja avalikus sektoris: teaduse ja riigivalitsemise ühendamine" Eesti avaliku sektori mitmed juhtfiguurid, et arutleda, kas ja kui palju doktorikraadiga töötajaid vajab Eesti avalik sektor.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Üha enam kõneldakse sellest, et akadeemilises maailmas ei ole piisavalt töökohti värskete doktorite jaoks, mistõttu on oluline kaaluda karjäärivõimalusi ka väljaspool,“ tõdeb seminari üks korraldajaid, Tartu ülikooli käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli peaspetsialist Katre Sakala.

Seminar keskendubki küsimustele, millist tööperspektiivi pakub doktoritele avalik sektor; kuidas on doktorikraadiga inimesed sattunud riigitööle; kuidas suhtub riik doktoritesse; kuidas doktorid ise tunnevad end riigiteenistuses; millised on karjäärivõimalused ja mille poolest erineb Eesti muust maailmast.

Seminari aruteluringides osalevad teiste seas riigikontrolör Alar Karis, kaitsepolitsei direktor Arnold Sinisalu, siseministeeriumi kantsler Leif Kalev, välisministeeriumi asekantsler Mart Laanemäe.

Arutelud toimuvad neljas sessioonis. Sessiooni „Mida vajab riik? Mida ootab riik? Mida pakub riik?“ põhiküsimusteks on mh, milline on Eesti riigi personalistrateegia hariduskvalifikatsioonide osas? Ja kas doktorikraadiga inimene on riigi jaoks ülekvalifitseeritud?

Sessioon „Doktorid riigiteenistuses: kuidas, miks ja milleks?“ arutleb selle üle, et riigiteenistuses töötav doktor on sageli inimene, kes omandab doktorikraadi alles hiljem oma riigitöö kõrvalt. Ehk enne ollakse riigiteenistuja ning siis doktorant, mitte vastupidi. Kas selline mudel ongi möödapääsmatu, paratamatu?

Päeva lõpetavad sessioonid „Doktorid riigiteenistuses mujal maailmas“ ning „Psühholoogiline kaitse: edukas näide riigi ja teaduse koostööst?“.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht