Kümnendid läbi saksa moefotograafi kaamera

12. mail kell 17 avame Viljandi Linnagalerii 4. korruse näitusesaalis saksa fotokunstinäituse „F.C. Gundlach. Saksa moefotograafia 1950.-1980. aastatel“. Näituse avamisel osalevad Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Christian Matthias Schlaga ja Viljandi linnapea Ando Kiviberg.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

F. C. Gundlach (sündinud 16. juulil 1926 Hesseni liidumaal Heinebachis) on üks endise Saksamaa Liitvabariigi tähtsamatest fotograafidest ja rahvusvahelise moefotograafia pioneeridest. Gundlachi loomingut iseloomustavad ametialane täiuslikkus, tehniline peensus ja lavastuskunstioskus. Moefotogaafia ikoone on ta loonud juba aastakümneid. Oma fotodega õnnestus tal peenetundeliselt käsitleda ühiskondlike fenomenide ning fotograafia ja kunsti arengut. Tänapäeval töötab F. C. Gundlach eelkõige kuraatori ja galeristina ning omab üht Saksamaa olulisemat fotokogu.

Pea neli aastakümmet on F. C. Gundlach juhtinud oma fotodega tähelepanu rahvusvahelisele moele ning kirjutanud nõnda ise peatüki moeajalukku nii rõivamoe kui ka pooside ja žestide, rekvisiitide ja võttepaikade ning muutuvate iluideaalidega. Tema tööd peegeldavad aja vaimu alates sõjajärgse perioodi optimismist kuni optilise kunsti esteetika ja postmodernismini.

Oma loomingu kohta on ta ise öelnud: „Moefotograafia on alati nii tõlgendus kui ka lavastus. See peegeldab ja näitlikustab oleviku ajavaimu ning ruttab ette homsesse”.
Näitus jõab Viljandi Linnagaleriisse tänu Saksamaa Liitvabariigi suursaatkonnale Tallinnas koostöös F. C. Gundlachi Fondiga Hamburgis (www.fcgundlach.de) ning see jääb avatuks 6. juunini 2014.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht